Viral Hastalığı Olan Kedi

esrabrasta

biliyorum çok soruyorum ama bu son:( 3 gün sonra kedimiz ilk karma aşısını olacak. yaklaşık 1 ay önce sokakta bulduk tedavisini başlattık. ağzında calisivirüs varmış ve tabii bulaşıcı bir hastalık. başka bir kedi daha sahiplenmek istiyoruz ama bulaşır diye alamıyoruz şimdilik. doktor aşıya gideceğimiz gün tekrar kontrol edip detaylı bilgi verecek ama merak işte dayanamadım. aşılarından sonra aşılanmış kediye hastalığı bulaşır mı? biliyorum ihtimal her şekilde var ama siz napardınız?

2 CEVAP

Ya aslında şöyle benim iki kedim var. Calicivirus sanırım kedi gribi. Büyük kedimin aşıları tam. Küçük kedim şuan kedi gribi malesef geldiğinde bilmiyorduk aldığımız yerde gayet sağlıklı demişti. Ama 1 ay sonra hastalığından belirtiler çıkmaya başladı. Şuan tedavi görüyor. Ama bu süre içinde temasta bulundular. Büyük kedime bulaşmadı ama bulaşmayacak diye bir şey de yok. Bunu veterinerde söyledi. Ayrı evlere ayırmadığınız sürece ayrı odada olsa bile üstünüzde ki kazaktan bile bulaştırabilirsiniz dedi. Aşıların koruduğunu ekledi bu arada. Benim ayırıp vericek bir ailem yok. Elimden geldiğince temasta bulundurmuyorum sadece. Umut ediyorum ki aşılar büyük kedimi koruyordur. Ayrıca büyük kediminde hastalıkları vardı geldiğinde tedavisi bitirip iyileşip bütün aşılarını olunca yeni bir kedi sahiplendik. O konuda bir sıkıntı çıkmadı. Böyle açıklayabildim :)

esrabrasta

çok teşekkürler:) umarım sağlıkla büyür ikisi de