Kedimi Geceleri Odaya Kapatıyorum

Verdatrtp

5 aylık erkek kedimi artık geceleri yatacağım zaman salona kapatıyorum zaten tuvaleti ve maması orada. Eğer kapatmazsam beni uyutmuyor sabaha kadar miyavlıyor ve üzerime falan çıkıyor, 1 haftadır her gece çiftleşmek ister gibi sürekli kolumun üzerine çıkmaya çalışıyor ben izin vermeyince yastıklara gidiyor ve ıslatıyor bana oyun gibi gelmedi acaba çiftleşmek mi istiyor eskiden hiç miyavlamazdı sizce neden?

7 CEVAP

Cook

Kızgınlığa girmiştir.Onlar için zaten yeterince stresli bir dönem,üstüne sizin tek bir odaya kapatmanız onu daha çok strese sokar ve fiziksel ya da ruhsal sıkıntılar yaşayabilir.Benim kedim de 1.5 aydır kızgınlıkta,tedavilerinden dolayı kısırlaştıramıyorum da,gece uyumadan yorabildiğim kadar yoruyorum gece bağırmaya başlayınca da tekrar kalkıp 15 20 dakika ilgilenip geri yatıyorum mecbur.Bence bunu yaparak kedinizi sadece daha saldırgan hale getirirsiniz ve aranız açılır bir süre sonra.Benim tavsiyem en kısa sürede kısırlaştırın

Cook

Kesinlikle değil.Içiniz daha rahat etcekse 6.ayına girmesini bekleyin ama hiç gereği yok bence.Uzadıkça sancılı bir dönem oluyor.Benimki 7 aylık şu an 5 aylıkken girdi kızgınlığa hala uğraşıyoruz ona da bize de işkence oluyor.Tedavileri bitti sapasağlam dendiği gün yapacağım ilk şey oğlumu kısırlaştırmak olacak...Ama ben beklemek istiyorum diyorsanız da çok sabırlı olmanız lazım.Ben iki aydır geceleri 2 3 saat belki uyuyorum kesintisiz.Gece uyanır uyanmaz miyavlamaya hatta son 1 haftadır konuşmaya başlıyor.Çok zorluyor bizi

Verdatrtp

5 aylık kısırlaştırmak için çok erken değil mi henüz yavru en azından 10 aylık olmasını bekliyorum

Cansupakize

Benim kedim dişi sadece iki gün sesini duydum ki ondada şiddetli desem yalan çok az
Şiz böyle diyince tedirgin oluyorum ama veterinerimiz yeni yılda açılcak beklemek zorundayım
Umarım birsey yoktur 😢

Bikedi

Disi kedilerde 5 ay kisirlastirma icin uygun.

nil7

Erkek kedilerde kısırlaştırma ne zaman olmalı peki? Bazıları 1 yaşını beklememi öneriyor bazıları ise 6 aylıkkenn diyor sizce ne zaman önemli?

ahsenyildiz

kediniz çok küçük yaramazlık yapıyo benim kedimde böyleydi artık büyüdüğü için alıştı