Kedimin Derisinde İltihaplı Yara

marancd

Kedimin pireleri vardı ısırmışlardı birçok yerini. Pire damlası kullandım bir hafta oldu. Iki gün önce kedim bir bölgesine dokundurtmamaya ve sağ bacağını zor basmaya başladı. tüylerini açtığımda tüyleri döküldü ve bu şekilde yaralar gördüm. Baticon sürdüm veterinere sorarak. Yarın veterinere goturecegim ama fikri olan var mı bu pire alerjisi veya mantar olabilir mi?

9 CEVAP

ahsenyildiz

kedimin de mantarı vardı ama iltihaplanma olmamıştı

Tengu

Benim kedimde de pire vardı 2 ay önce veteriner 2-3 tane gördüm çok yoktu dedi allahtan bizde böyle bir şey olmamıştı
Veterinerde ense damlasından önce yıkanmıştı ve evde ben de 3 kez yıkadım çok faydasını gördüm yıkamanın veterinerinizden pire için olan şampuanlardan isteyin bir dahaki gidişinizde
Umarım önemli bir şey değildir geçmiş olsun

Cook

Benim kedim de mantar geçirdi,şu anda da geçiriyor ama hiç böyle iltihaplı yaraya rastlamadım.Benzetemedim ben mantara.Çok geçmiş olsun,umarım hemen iyileşir :(

Pollyanna

Mantar da iltihap olmuyor demisti veterinerimiz. Bu daha çok deri alerjisi gibi. Antibiyotik verir muhtemelen iltihap buyumesin yayilmasin diye.

Sehermemis

Hayır kediniz mantar değil..
Pirelerden kaynaklı kullandığınız sprey veya ilaç derisinde tahrişe yol açmış olabilir.
Veteriner hekiminiz doğru teşhisi koyar velevki mantar derse iğneyi kabul etmeyin derim.
Bebişlerin karaciğerini yorar.
Ecosin diye bir ilaç var. Mantar ve açık yalarar için. Kesin çözüm.
Ben iki kedimde de o şekilde kurtuldum mantardan

Misraardicli

Mantar olabilir ve mantar tedavisi çok zor, geçmiş olsun 🙁 Ama kötü açıdan bakmamakta lazım alerji de olabilir

marancd

mantar bu şekilde iltihapli mi oluyor?

Tengu

Bu arada bizim şampuanımızın markası cado pet veterinerimiz en etkili şampunlardan biri olduğunu söylemişti

marancd

pireleri bitti sanırım zaten birkac gündür hic canlı pire görmüyorum ondan önce de pire taragiyla tariyordum gelmiyordu bitmişti. evet haklısınız başka bir veterinere sordum şimdi alerjik veya kontakt dermatit dedi. ben ya pire alerjisi ya da pire damlasi alerjisi olduğunu düşünüyorum. yarın daha netleşir veteriner kontrolüyle. teşekkür ederim mantar olmaması biraz daha iyi oldu sanırım.