Yaş Mama Savaşı

Misraardicli

Az önce bir paket yaş mamayı tam 10 saniye de bitirdiler ve ben gergin 3 paket yaş mama yediriyorum yavrulara doymuyorlar başka ne verebilirim bir mamaya dalıyorlar ağız ,göz ,ayak ,kulak sonra oturup bir de üstlerindeki mamaları temizliyorlar . Yoğurtlu ekmek versem 1 öğün zararı olur mu yada kuru mamaya geri dönsem mi

30 CEVAP

Mehmetkr

Yoğurtlu ekmek vermeyin bence tavuk suyu ve kuru mama yada yoğurt ve kuru mama ekmekten her türlü daha iyidir yaş mamayı da almışken konserve olanlardan alırsanız daha ucuza getirebilirsiniz.

Misraardicli

ben yavruları aslında sahiplendirmememin bir sebebi de sahiplenen kişilerin bakamaması ondan çok korkuyorum ve sahiplendirmeyi düşünmüyorum .

Mehmetkr

Tavuk suyunda yulaf pisirince de seviyorlar. Yulafın hem protein değeri yüksek hem de ekmek kadar zararlı değil hemde ucuz bir besin

Zeynepulku

Kuru mamayi yoğurtla karıştırıp verebilirsiniz. Ayni şekilde kuru mamayi et suyu ile karıştırıp verebilirsiniz.

Evet bende dışarda beslediğim yavrulara kuru mamaya tavuk suyu ekliyorum öyle veriyorum

Mehmetkr

Yoğurt ve bebek bisküvisi bile ekmekten iyidir hatta yoğurtlu ekmek yerine sade yoğurt verin daha iyi.

Mehmetkr

Ekmeğin içinde bulunan maya kediler için zararlıdır. Ayrıca besin değeri çok düşük karbonhidrat oranı çok yüksek bir besin.

mihriii

ilan açtınız mı bu yavrulara beyaz olan özellikle hemen sahiplenilir gibi geliyor

Mehmetkr

Sokak kedilerini barınağı ararsanız ücretsiz bir şekilde kisirlastirirlar

Tengu

Aslında gece beraber sıcak bir yatakta yatabilecekleri sahipleri olsa daha iyi olur ama siz bilirsiniz tabii
Kuru mamayla yaş mamayı karıştırmayı denediniz mi benim de bahçede beslediğim 3 yavru vardı onlara kuru mama+yaş mama+ biraz ılık suyu karıştırıp veriyordum

Tengu

Ve 2. Fotoğraftaki kedinin sağ gözünde bir problem mi var

Misraardicli

evet kedinin gözü şiş iltihaplıydı sokakta her zaman görülen vakalardan biriydi o da anneleri yanlarındayken ellemek mümkün değildi ama sonra anneleri ölünce yavrunun gözüne pansuman yapıp iyileştirdim veteriner hekime resmini gösterdiğimde biz de en fazla bu kadar iyileştirebilirdik dedi.

Misraardicli

bu arada @Tengu yarın kuru mamayı bir de öyle vermeyi deniyeceğim teşekkürler

Mehmetkr

Evet çok iyi bakarız diye sahiplenenler bu nasıl kedi tüyü dökülüyor bunun diye geri bırakıyor.

Tengu

Geçmiş olsun miniğe o zaman elinize sağlık sizin de
Ben de sizin gibi düşünüyordum geri bırakırlarsa vs diye ama her gün 400 gram yaş mama+100 gram kadar kuru mama masrafını karşılamak çok zor büyüdükçe ihtiyaçları da artıyor haliyle
Ve en önemlisi -umarım sizin başınıza gelmez- birini 1.5 aylıkken çocuklar tutup götürmüş komşum görüp bana söylemişti ne çocukları ne kediyi bulabildim umuyorum ki evlerine almışlardır. İkincisine de 2 aylıkken araba çarptı onu öyle görünce dünya başıma yıkıldı 3. Nün başına bir şey gelmesin diye son kalan yavruyu sahiplendirdim 5 aylık olacak yakında:’)) sıcak bir yuvası var ayda bir fotoğrafını atıyorlar iyi ki sahiplendirmişim diyorum
Umarım benim 2 yavruda yaşadıklarımı yaşamazsınız gerçekten çok zor elinizde büyüyorlar ve onlara bir şey olunca dünyanız başınıza yıkılıyor