Kedimin Kakasından Kan Geldi

laydak622

Kedim 5 6 gündür hasta kusuyor halsiz ve iştahsızdı veteriner yabancı cisimden şüphe duydu bu sürede tuvalete dışkılamadı ishal yapıcı bir sıvı verildi 2 gün ishal ve hastaydı bugün kakasından ip çıktı ben bilmeden o anki panikle yavaşça çektim ama sonra tuvalete girdiğinde kakasında kan gördüm veteriner önemli değil olabilir dedi ama korkuyorum

7 CEVAP

Gamsem

Büyük ihtimal çekerken tahriş ettiniz direk kötüyü düşünmeyin yarın felanda gözlemleyin ona göre veterinerinize tekrar danışıp yol izlersiniz çok geçmiş olsun :)

laydak622

Çok teşekkür ederim 6 gündür o hasta halini görünce elimden geleni yaptım ama kaybedeceğimi sandım biraz evhamım bu yüzden

whistle

söz konusu onlar olunca hepimiz endişlei oluyoruz.Sindirim esnasında yabancı cisim yediyse falan kan gelmsi normal üstelik öyle çok da gelmemiş sakin olun❤

laydak622

Evet bir an panik yaptım ama çok halsiz hala yemek yemiyor iyileşmesini dört gözle bekliyorum çok sıvı kaybetti yemek yemiyor doğru düzgün kontrole götürecem tekrar bir iki güne

Cook

Biz de aynı sorunu yaşıyoruz üç gündür.Iştahında problem yoktu ama 2 kez mama yedikten sonra mamayı kusmuştu.Dün de poposundan ip çıktı,ablam çekmiş benden habersiz.Çok korktum fakat kakasını yaptı sonradan kan,ip vs bir şey yoktu.Bugün renkli röntgen çekildi sorun görülmedi ve artık kusmuyor.Yabancı cisim çıktığı halde iştahsızlık,halsizlik devam ediyorsa bence bir röntgen çektirin.İpin hepsini çıkaramamış olabilir.Kakasında kan olması normal olabilir zaten ishal olduğu için,ama ip uzunsa ve çektiğiniz ipin boyutu fazlaysa bağırsağa zarar vermiş olabilirsiniz.Vakit kaybetmeden veterinere götürmenizi öneririm.Çok geçmiş olsun bebişe :(

laydak622

Evet çok kötü bir durum götürdüm sürekli gidiyoruz ağrısı için ateşi olduğu için o yönde bir problem yok dedi doktor daha sonra düzeldi ilk çektiğimde belki tahriş olup kanamıştır bilmiyordum bilsem ben de çekmezdim ama halsizlik ateş ve iştahsızlık enfeksiyondan dolayıymış az önce geldik veterinerden antibiyotik kullanması gerekli dedi 1 haftaya düzelir dedi yarın başlayacaz

Cook

Umarım hemen toparlar 🙏🏼 Geçmiş olsun tekrar