İstemeden Kedimi İncitiyorum :(

feyzanurkrb

Duman bana çok sataşıyor. Ben de ufaktan ittiriyorum pat diye yere yapışıyor. İstemeden sürekli incitiyorum. Az önce yine kolumla ittirmiştim ve sandalyeden düştü şimdi bana küstü gitti yattı :( bazen de yanlışlıkla kapıya sıkıştırıyorum. Üstüne hiç basmadım çok şükür. Ama işte her işe burnunu soktuğu için sık sık inciniyor. Siz de arada böyle oluyor musunuz? İstemeden kedinizi incittiğiniz oluyor mu? Yoksa sadece bende mi böyle oluyor?

7 CEVAP

Mapple2

Duman size sataşmıyor , Oyun istiyor ki oyunları ısırma,yalama,tırmala şeklindedir :)

Sizi tavsiyem Onun İlgisini oyunlarla enerjisini tüketmek olacak.. 10/20 min kadar Oyun > Sakinleş > Zzzz..

bilgeeda

Benim kedim de her şeye burnunu sokuyor yemek yerken veya bir yeri temizlerken mesela, ben ittirmek yerine yaptığım işe olan merakını kaybetsin diye sevmeyeceği bir şeyi koklatıyorum kendi kendine gidiyor

whistle

Bence durum aşırıya kaçtığında hafifçe ittirmenizde problem yok.Enerjisini atması içn kedi oltası falan almalısınız.Hem sizinle vakit geçirir hem de yorulur ve uyur üye arkadaşın dediği gibi

ozgeoyagnc

Kediler çok meraklı hayvanlar olduğu için. Doğal olarak benimde kedim çok meraklı. :) Bir iş vs. bir şey yaptığımda veya yemek yediğimde vb. hemen yaptığım işe bakmaya geliyor ya da yemeğimi yemeye .Ben böyle şeyler yaptığında sırtına su yapıyorum çok az .Suyu sevmediği için hemen gidiyor. Ben herhangi bir fısfıs kutusuna koydum o zaman çok rahat oluyor. Bir fıs yaptığımda sırtına, hemen kaçıyor. Tabii ki su çok soğuk veya çok sıcak değil :)

RavzaBetul

Benim kedim de öyle ama artık ittirmemeye çalışıyorum ama bazen bildiğin saldırıyor

Tekirvenusi

Duman seninle oyun oynamak istiyor olabilir bazı yavru kediler çok meraklı ve oyuncu olur😋

ferhat05

Benim de kedim öyle. Şşşt diyince hemen bırakıyor eğer 2 saniyeliğine bile kafamı çevirsem yine aynı şeyi yapmaya başlıyor. Aynı şekilde ayak ve ele saldırma huyu da var. Ne yaptıysam vazgeçiremedim. Tek bana değil herkese yapıyor, oyun olarak yaptığı belli. Koltuğun kenarında el görünce hemen arkasını sallayıp atlıyor.