Kedilerde Mantar Tedavisi

yuceuzay

Kedimde mantar tespit edildi ecosin tablet verdi doktorumuz 1 tablet verdi 4 parçaya bölün yarım litrelik suya 1 parçasını koyun dedi ılık suya parçasını koyduk erittik her saat başı mantar yüzünden dökülen yerlere sürüyoruz birde bir kapsül verdi onun içindeki tozu 6 parçaya böldük hergün 1 parça verin dedi hiç böyle bir tedavi izleyen var mı? Birde kedim 3 aylık mantar aşısı olmasına gerek var mı?

11 CEVAP

whistle

tabii gerek var.her aşının ayrı ayrı faydası var.Aman birşey olmaz dediğimizde tam tersi oluyor hep.Muhakkak yaptırın❤

Cook

Biz de ecosin kullanmıştık fakat suyun derecesini ayarladık 750 ml suya bir tabletin tamamını atıp tek seferde tüm vücuduna uygulayıp kendi kendine kurumasını bekledik.Veterinerimiz ne kadar az suda çözünürse o kadar etkili olacağını söylemişti ve hatırladığım kadarıyla 500 ml-2 litre arasında eritiliyordu bir tablet.Mantar aşısı yaptırmayı ben de çok düşünmüştüm ama kedinin bünyesini çok yoruyormuş ve sadece tek tip mantar için işe yarıyormuş,içime sinmediği için yaptırmamıştım ben,tabi yine siz bilirsiniz.Ecosinle yıkadıktan sonra da günde birkaç kez crystalin,dr animal vb bir sprey edinip pamukla yaralarını silebilirsiniz.

Ezokoc

Ben ecosin tableti hic birsekilde bölünmemesi oldugu gibi suya atilmasi gerektiğini biliyorum

nil7

Mantar çok illet bir şey malesef :( geçmiş olsun ..
Bizde de ayni durum var bizimki aşı oldu inşallah faydası olur..

Berf28

Bizde de mantar sorunu var maalesef veteriner travazol sprey kullanmamı söyledi ilk önce prontasan yara bakım solusyonu ile temizliyorum üzerine travazol spreyi sıkıyorum yedirip batikonluyorum. Şuan yavaş yavaş geçmeye başladı. İnşallah yardımcı olabilmişimdir

yuceuzay

veterinerime iyi diye gidiyorum fakat saçma sapan tedavi yöntemi söylüyor tableti böldürdü sadece yara olan yerlere sür dedi öyle yapıyordum.. inanılmaz ya gerçekten

yuceuzay

birde 3 aylık kediye kuduz aşısı yapalım dedi araştırmasam yavruyu göz göre göre ölüme götürecektim

yuceuzay

çok teşekkür ederim gerçekten siz olmasanız kim bilir ne hale gelirdik.. var olun dostlar 🙏🏻❤️

nil7

Kuduz aşısı 3 aylıkken yapılıyor ama..karma ise 2 aylıkken bildiğim bu şekilde..

benim kedimde 8 aylık mantarı var 3 aydır uğraşıyoruz aşısını yaptırdık bir işe yaramadı ecosini 4 bölüp 1,5 litrelik suda kullandık bir işe yaramadı en son çare funite başladık günde bir kapsülün yarısını maltla karıştırıp yediriyorum oğluma gözlemlediğim kadarıyla en iyi sonucu funitten aldık kedimin tüyleri çıkmaya başladı bile fakat funiti ne kadar kısa süre kullanırsanız o kadar iyi bu süreci kısaltmak için ek takviye kullanmanızı ve tavuklu mama kullanıyorsanız değiştirmenizi öneririm

yuceuzay

tavuklu mama kullanmamın sürece etkisi nedir acaba 🥺 proplan kitten kullanıyorum içerisinde tavuk var 🤦🏻‍♀️