Çok Acilll!!!!

kittencat

Merhaba ben önceden advance mi brit mi diye bir soru sormuştum N&D'den memnun kalmadık demiştim. Az önce petsoptan geldim neredeyse bütün petshopları gezdim ama brit bulamadım sorduğumda o market maması markette bulunur dediler. En son girdiğim petshopçu da aynısını diyince ORADA BULDUĞUM en kaliteli mamayı, pro plan kitten'ı alıp çıktım. Kedim zaten N&D'yi yemiyordu ben zorla yediriyordum. İlk önüne proplanı koydum yemedi sonra N&D'ile karıştırdım hiç yemedi. Şimdi ben ne yapıcam?

Bir de memnun kalırsam pro plandan devam etmeli miyim? Kullanıp memnun kalan var mı?
NOT: Acana alacak bütçemiz yok.
Çok sık mama değişikliği yaptım bu yüzden pro planda kalmak istiyorum. İçeriği:

Tavuk eti (%20), kurutulmuş kanatlı proteini, pirinç, buğday gluteni unu, hayvansal yağ, mısır, mısır gluteni unu, bezelye proteini konsantresi, mısır nişastası, kurutulmuş yumurta, mineraller, sakatat, mayalar, balık yağı, kolostrum (%0.1).

17 CEVAP

Cook

Royal canin i seviyorsa ve bi zararını görmediyseniz royal caninle devam edin bence.Her mama her kediye iyi gelmiyor maalesef.İçeriği daha iyi olsa da yemedikten sonra hiçbir manası kalmıyor

kittencat

İçeriği iyi diyemem ama bana pek fena gelmedi.

kittencat

lütfen hızlı olun ne yapmam lazım?
Kedim yemiyor

Cook

Proplanın içeriğini şahsen çok beğenmiyorum ama benimkinin yediği tek mama olduğu için mecbur kullanıyoruz.Çok kötü bir mama değil ama çok iyi de denemez.Eğer kediniz yemiyorsa zorlamayın derim,kediyle inatlaşmak iyi olmuyor.Proplanın da 1.5 kilosu 120 lira,bu civarlarda daha iyi bir mama bulabilirsiniz bence.Yüksek protein içeren ve kokusu daha keskin mamaları daha çok severek yiyorlar genelde.Proplanla devam etceksiniz de alışana kadar mutlaka eski mamasıyla karıştırıp verin,ishal olmasın çocuk.Tavuk suyu,et suyu,yaş mama gibi şeylerle mamaya heveslendirebilirsiniz

kittencat

benim kedimle de aynı sorunu yaşadık :( hiçbir mamayı yemedi royal canin dışında, normalde royal canin alacaktım ama pro planın içeriği daha iyi gibi geldi. Hem petlebi soru cevap kısmından da duydum, benim kedim çok sevdi, benim kedim iştahla yiyor diye.
Biraz seçici de :/

kittencat

peki hangi mamayı önerirsiniz? Fiyatının çok uygun olmasına gerek yok ama acana kadar da pahalı olmasın.
Aslında biraz abur-cuburumuzdan kıssak rahatlıkla acana alabiliriz fakat benim kedim hassas, fazla protein zrar verir diye korkuyorum. N&D de öyle oldu vet. imiz pro plan önerdi.
Önerebileceğiniz bir mama?

Biz aylardır kuru mama savaşı veriyoruz adeta konu da açtım bununla ilgili bugün bende petshopa gittim proplan almak için ama ordaki beyefendi eğer mama seçiyorsa royal canın EXIGENT alın tüm mama seçen kediler yiyor dedi neyse aldım geldim eve koydum kaba ilk kokladı biraz yedi döndü arkasını gitti ve ben delirmek üzereydim bunu da yemiyor diye aradan 15 dk geçti tekrar gidip yedi sonra tekrar gitti şuan mutluyum inşallah kesmez yine bence önceki mamayı yemiyorsa onu hiç karistirmayin içine kokuları karışınca da yemez

Cook

Ben acanayı beğeniyorum aslında bir süre kullandık kedim de aşırı seviyor ama biz deri problemi yaşadığımız için bırakmak zorunda kalmıştık.Kedinizin ne gibi bir hassasiyeti var? Günlük ihtiyacı olan suyu alıyorsa,deri,böbrek gibi problemleri yoksa kullanabilirsiniz bence

kittencat

Peki brit hakkında?
Gerçekten market maması mı?

Cook

Britin içeriğine şu an baktım,iyi gibi görünüyor aslında.Ama hiç kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim

kittencat

teşekkürler bu arada :D
dediğiniz markaya bkacağım

kittencat

Maalesef yavru için olanı yokmuş :/

Mustafanacar

Proplan Kötü bir mama. Brit market maması mı bilmiyorum ama içinde %25 gibi bir et unu var.

Sehermemis

Proplan olan mamanın kullanıcı yorumlarına bakın derim..
Çok insan yavrusunun kanlı tuvalet yaparak kan kusarak hasta olduğunu belirtmiş..
Ben Hills’in ton balıklısını öneriyorum kesinlikle..
Hem çok besleyici hemde doyurucu..
Kediler de en önemli şey mama.
Yemiyorsa zorlamayın, açlığının gitmesi için yaş konserve mamalardan verin derim.
Bu şekilde Aç kaldığı sürece en kısa zamanda açlıktan safra kusucaktır ve susuz kalacaktır..
Susuz kalması demek böbreklerine zarar demek böbrek yetmezliğine doğru gider bu iş.
Lütfen dikkat edin.
Çok geçmiş olsun

whistle

neden mamayı internetten sipariş vermiyorsunuz?Brit care market maması falan değil.Onu da nerden çıkarmışlar.Sırf satılsın diye tuzak işte.Gelmeyin bu oyunlara.Eninde sonunda yiecektir siz mama saatlerinde mamayı koyun yemezse 15 dakika içinde kaldırın ve poşete geri koyun.Ve başka bir mama saatinde aynı şeyi verin.Ek besin vermeyin.Mamayı yiyecektir