Kedim Misafirlerden Köşe Bucak Kaçıyor

DoraFiko

Pandemi dolayısıyla misafir olayı yok zaten ama tek tük bazen yabancı biri geldiğinde küçük kedin fişek gibi diper odalara kaçıp kendini saklıyor. Evdeki yabancı gidene kadar çıkmıyor. Hatta bazen ben dışardan geldiğimde beni de yabancı sanıp bendende kaçıyor seslenince sesimden tanıyıp sakinleşiyor. Diğer kedim böyle değil gelenleri tek tek koklar yanlarına kıvrılır. Ama küçüğü çok ama çok korkuyor. Böyle birşey yaşayan ve bu durumu azaltan biri var mı aramızda. O öyle korkup kaçınca bende çok üzülüyorum

3 CEVAP

uveysuveys

merhabalar biz de kedimi ilk sahiplendiğimizde aynı sizin kediniz gibi yapıyordu kesinlikle zorlamayın kendisi alışıyor eğer sahiplendiyseniz (umarım öyledir) güven problemi yaşıyor olabilir, benim oğlum dışarıda saldırıya uğramıştı bu yüzden çok korkak hala çok korkuyor ama zamanla açılıyor merak etmeyin hatta arada misafirlere şaklabanlıklar bile yapabiliyor bence biraz zaman tanımanızda fayda var, iki minnoşu da öperim :)

ahsenyildiz

çok normal iç güdüsel üzülmenizede gerek yok

DoraFiko

İkiside sahiplendiğim canlarım ♡ bize karşı çok sevecen mırıl mırıl bir kedi ama yabancı biri geldiğinde korkudan titriyor bazen. Durumlardan dolayı çok nadir biri geldiğindede kendini saatlerce saklıyor. Dediğiniz gibi yapıp üzerine gitmeyeceğim o halde . Güzel cevaplarınız için çok teşekkürler ❤