Kedim Kabız Mı?

ferhat05

Kısırlaştırıldığı için yeni mamaya geçtik. Kademeli geçiş yapmadım ve direk vermeye başladım. Her seferinde olduğu gibi kısırlaştırıldıktan 2 gün sonra vete gittiğinde kakasını yapmış, ishaldi. Büyük ihtimal kademeli geçiş yapmadığım için ishal oldu. Ama Cuma akşamı ve Cumartesi günü kakasını hiç yapmadı. Pazar günü taşıma kabına ishal yaptı. Bugün, pazartesi de hiç kakasını yapmadı. Yaklaşık 32-33 saattir kakasını yapmıyor. Sadece çişini yaptı. Kabız mı yoksa kakasını yapmamasının başka bir nedeni olabilir mi?

5 CEVAP

feyzanurkrb

Benim kedim hep küçük parçalar halinde ve sert kaka yapıyor. Ama genelde her gün yapardı. Fakat geçen gün yapmamış. Ben de haşlanmış balkabağını kuru mamasıyla karıştırıp verdim. Sonra yaptı kakası gayet iyiydi. Düzeldi çok şükür. Ara ara vermeyi düşünüyorum :)

feyzanurkrb

Ben yoğurt veriyordum ama hep sert kaka yaptığı için belki de bilmiyorum ama çok fayda etmedi. Tabi siz de bi deneyin isterseniz :)

Tengu

Evet kefir iyi gelir kediniz 8 aylıktı galiba 1-2 yemek kaşığı vermeniz sorun olmaz

miyathecatt

Mamasına 1-2 damla zeytinyağı damlatabilirsiniz

ferhat05

Başka bir alternatif var mı kabızlık için, evde balkabağı yok. Az miktarda yoğurt veya kefir kabızlığına iyi gelir mi?