İç-Dış Parazit Aşınızı Hangi Sıklıkla Yaptırıyorsunuz?

mertcanylmz

2 veya 3 ay arayla yaptırıyorum diyenler var, siz hangisini uyguluyorsunuz? Şimdiden teşekkürler.

5 CEVAP

sforselin

Bizim vette 3 ayda bir yapılıyor.
Yaz aylarında ya da dışarı çıkan bir kedi için ayda bir de yapılabiliyor ama.

Seyma6390

Kışın yaptırmıyorum baharları ve yazın üç aya bir yaptırıyorum.

golsahyildirim

2 ayda bir iç parazit yaptıracağız, dış parazit için veterinerimiz bir doz uyguladı şimdilik. dışarıya çıkmıyorsa şu an gerek yok yaz aylarında tekrar uygulayabiliriz dedi :)

suledoruk

3 ayda bir damla yapıyoruz ama dışarı çıkan kediler için ayda bir yapılabilir

Yazları, eğer dışarı çıkıyorsa ayda bir çıkmıyorsa maksimum 2 ayda bir. Kışları, 3 ayda bir.