Kedi Kısırlaştırma

Melike78899

Erkek kedim kızgınlığa girdi kısırlaştırma yapacağım ama bu dönemin geçmesini bekliyorum. İlk kızgınlığı ve bir bilgim yok erkek kediler yılda kaç defa kızgınlığa gelir ve kaç gün sürer bilen var mı çünkü 13 aylık ilk defa şahit oldum kızgınlığına yardımcı olursanız sevinirim.

4 CEVAP

mehmetsen

kısırlaştırmanız hem sizin hem de kedinin açısından çok daha sağlıklı olur. Kedinizin evin çeşitli bölgelerine işememesini istiyorsanız ilk fırsatta kısırlaştırmalısınız.

Faytekin

Erkek kedilerin kızgınlığı geçmez ,onun için bekliyorsaniz beklemeyin hic ,dişi kediler gibi değiller, veterinerinize danışıp bi an önce opeasyonu yaptırın yoksa çok başınız ağrır.

Melike78899

Tamam teşekkür ederim kedim ameliyat geçirdi ve o yüzden bu zamana kaldı kısırlaştırması bilmediğim için sormak istedim.

sforselin

Erkek kediler için kızgınlığın beklenmesine gerek yok. (Hatta hekimimizin söylediğine göre yöntemleri artık çok daha iyi olduğundan dişi kediler için bile sıkıntı olmuyormuş kızgınlıkta olması.)
Erkek kediler kızgınlıktaki bir dişinin kokusunu aldığı sürece kızgınlıkta kalıyorlarmış. Tahammül edemeyeceğiniz kadar uzayabilir de yani. Kızgınlıkta olmasının bir sakıncası yok. Geçmiş olsun şimdiden.