Kedim İyileşmeye Bilirmiş Çok Üzgünüm

Arkadaşlar merhaba. Bugün buraya içimi dökmek istedim. Büyük kedimin yanına arkadaş olsun diye barınaktan 4 aylık bir yavru sahiplenmiştim. Ciğerlerinde hırıltı öksürük hapşuruk ishal kusma iştahsızlık vardı. Veterinere götürdük antibiyotik tedavisine başlandı. Ama bir türlü hastalığı iyiye gitmedi. İki gün iyi olursa üçüncü gün kötü oluyor. Vitaminlerle bağışıklık güçlendiricilerle ayakta tutmaya çalışıyorum. Son gittiğimizde iyileşmeye bilir takip edeceğiz dediler. Yani çok yaşamayabilir :( barınakta birbirlerine çok fazla hastalık bulaştırabiliyorlarmış böyle durumlarda tedavi daha zor oluyormuş. Bunu bilerek ona bakmak çok kötü bir duyguymuş. Sanki hep ölecekmiş gibi geliyor. Umarım kimse bu durumu yaşamaz. Daha çok küçük isterim ki benimle uzun yaşasın umarım öyle olur. Bol patili günler..

12 CEVAP

sugartgecat

barınak veterinerlerini hic anlamıyorum gercekten ya belli yerlerin veterinerler haric diger hepsi o kadar ilgisiz ki hayvanlara karsı sevmiyosan olma veteriner bi de yüksek bölüm düsük alan yazıyo da degil yani hedefi olan yazıyo

Uzmo

Umarim iyilesir bebis

Napim

Allah (c.c) dan asla ve asla ümit kesilmez. Şunu bilki gerçek kaybedenler yenilenler değil, pes edenlerdir. Bu dönemde sevgi çok ama çok önemli. Kendini yalnız hissetmemeli. Bildiğim birkaç şifa duası var.onları okuyacağım. Sende namaz kılmıyorsan namaza başla ve HAYIRLISIYLA diye Allah(c.c) dan isteklerini belirt. Allah (c.c) hiçbir duayı cevapsız bırakmaz. Ama unutma HAYIRLISIYLA diye dua et. Herşeyin hayırlısını iste. Allah (c.c) "ben sizin şer bildiğiniz işte hayır, hayır bildiğiniz işte şer bilirim" demiş.

Dini kısmı anlattık şimdi biraz yapman gerekenlerden bahsedeyim.
Kedine vitamin ver bol bol. Evde tavuk haşlayıp ver.
NOT: TAVUK PROTEİNDİR. HAYVANA VERMEN ASLA ZARARLI DEĞİLDİR. zaten kedi mamaları da markette son kullanma tarihi geçen ürünlerle yapılıyor.
Onun dışında. Kedini çok yorma. Dinlenmesi gerek. Evde iken sürekli yanında bulun. Bu kendini güvende hissetmesini sağlar. Yattığı yeri sıcak tut. Bi karton kutunun zeminine sıcak su torbası koyup sıcak su torbasının üstüne bir battaniyr örtüp kedini oraya da koyabilirsin. Yatarken de kendini yalnız hissetmemeli. Eğer sıcak su torbasıyla bişey yapmaya çalışırsan ağzını kontrol et sakın ha kaynar su kediyle temas etmesin

Çok geçmiş olsun en kısa zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle

Erogluekiin

Hastalığı tam olarak nedir? Başka bir kliniğe de gitmenizi tavsiye ederim.

sugartgecat

benim barınaktan sahiplendigim kedimi de maalesef kaybettim ve cok pisman oldum baska vete de götürmedigim icin

zeyno0605

Umarım iyileşir çok geçmiş olsun❤️

uveysuveys

Çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede iyileşir yavrucak, gerçekten kalbim acıyor böyle şeyler okuyunca, acınızı hissediyorum. Sizin yaptıklarınız da azımsanmayacak kadar önemli elinizden geleni yapıyorsunuz anladığım kadarıyla, inşallah hemen iyileşip koşup oynayacak miniğiniz ama sizin de bu süreçte onun yanında olmanız ve moralinizi yüksek tutmanız gerekiyor lütfen siz de güçlü olun bu yüzden. Tekrar acil şifalar diliyorum miniğe

Üç tane veteriner gezdim ama hepsi aynı şeyi söyledi calicivirüs kedi gribi. Çok ufakken kısırlaştırılıp atıldığı içinde bağışıklığı aşırı düşük takviyelerle tedavilerle ayakta tutmaya çalışıyoruz allahtan ümidi kesmiyorum tabikide

Seyma6390

Bunu bu şekilde bilemez, kan tahlili yapıldı mı? Biz de dışarıdan kedi sahiplendik veteriner'e götürdük kan sonucunda enfeksiyona bağlı böbrek yetmezliği çıktı. Ona göre tedaviye başlandı. Antibiyotikle vakit kaybetmeyin mutlaka kan tahlili yapılmalı.

Yapıldı evet kakasına kadar bakıldı hatta. Ben de içim rahat etmediği için farklı farklı yerlere götürdüm zaten. Bağışıklığı düşük olmasa iyileşebilirmiş ama dediğim gibi çok ufakken kısırlaştırılıp atıldığı için bakımlarıda yapılmamış bu yüzden toparlayamıyor

senaau

4 aylık kediyi mi kisirlastirmislar?

Evet malesef