Kedim Mamasını Yemiyor Sadece Yalıyor

Suepakize

Merhaba kedim 4.5 yada 5 aylık dişi sokaktan yeni sahiplendim çok zayıf tam bilmiyorum ama 1 kilo bile yoktur tahminimce yaş mama veriyorum tavuk göğsü yumurta haşlayıp (sadece beyazını) veriyorum mama kabına koyduğum zaman deli oluyor ama hiç yemiyor sadece yalıyor cimcatın baby Tabs yazan vitaminini almıştım onuda yemiyor sadece yalıyor korktuğu için ağzına da zorla veremiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

3 CEVAP

Suepakize

Evet veterinere götürdüm bir sorunu yoktu aşılarıda vuruldu kuru mamasını da yiyebiliyor ama diğer her şeyi sadece yalıyor

Veterinere görürdünüz mu aldığınızda? Belki diş problemi vardir aciyacagindan korktuğu için yemiyor olabilir siz yanından ayrildiginizda yine yemiyor mu ?

Kuru mama yiyorsa diğerlerinin üzerine çokta düşmeyin derim onun için en sağlıklı olanı kuru mama zaten ama veterinerinize arayıp danışabilirsiniz.. ayrıca bazı kedilerin sadece sıvıyı yalayıp parçaları bıraktığını duymuştum