Yavru Kedi İçin Yetişkin Mama

egeeriten

Merhaba. 3 aylık ve 4 aylık olmak üzere iki kedimiz var, pro choice yetişkin maması versem bir sıkıntı olur mu?

13 CEVAP

hazalsenol

Onların diş gelişimine uygun olmayabilir yetişkin mamaları ayrıca sindirim sistemlerine de. O sebepten yavru kedi maması verseniz daha iyi olur diye düşünüyorum

egeeriten

Pet shopta yavru kedi maması çarşamba gelir dedi o yüzden :( İnternetten sipariş verdim ben de bu sabah yarın gelir sanıyorum onu kullanacağız ilginize teşekkür ederim mama önerilerinizi de yazarsanız sevinirim :)

burtex

sıkıntı yaşabilirsin bence benim yavrularımda biri 8 aylık diğeri 6 aylık ikisinede yavru maması veriyorum ki seninkiler çok daha ufaklar bence yavru maması vermelisin şimdi olmasa bile ileride böbrek rahatsızlığı olma ihtimali var onların metobolizmasına ağır gelebilirler

Gofretsla

  1. Pro choice berbattır. Kaliteli mama kullanmalısınız

  2. Arkadaşlara katılıyorum neden yavru maması varken yetişkin maması veriyorsun?

  3. Dişlerini kırarsın!

Gofretsla

Tabii uygun fiyatlı olması önemli mi?

dollfacepersian

Şuan 20 aylık,iş işten çoktan geçti yani. Hiç sorun olmadan kullanmıştım neyseki. Özellikle hastalık döneminde verdiği kiloları almasına,toparlanmasına yardımcı olmuştu kedimin

yeterli vitamini alamaz

neden yavru maması almıyorsunuz?

yanik_kedi

profine kitten olabiilir eğer biraz daha bütçeniz fazlaysa hills kitten olabilir ben kedime hills kullanıyorum oldukça memnunum

Gofretsla

Yok ROYAL CANİN, HİLLS, PROPLAN kullanmayın veterineriniz size onerecektir sırtından para kazanıyorlar. Buna ortak olmayın uygun fiyatlı olarak
Profine güzel mamadır:), Bonacibo belki benimkinde kepeklenmeye sebep oldu ama belki size yarar:), BRİT CARE ama sadece kediler için olanını kullanın köpek maması çok kötü.
Ama kaliteli,uzun ömürlü, sağlıklı bir kedi istiyorsanız şunlarla beslemelisiniz.
Acana,orijen,N&D öneririm sadece.

seraperpek

Yavru mamalarında özellikle protein olmak üzere değerler daha yüksektir. Kediniz 1 yaşına kadar yavru sayılır. Yaşına kadar yavru maması kullanmalısınız. Biz bahçede beslediğimiz kedilerimize 15 kg micho kullandık ve sevdiler. Daha önce denk gelen hesaplı seyleri aliyorduk. Bir sonraki alisveriste 15 kg bonacibo denemek istiyoruz. Evcil kedimiz 8 aylik. Proplan yavru mamasi kullaniyoruz ve çok memnunuz. Özellikle tuvaleti çok düzenli olmak üzere; tüy dökümü yok denecek kadar az, tüyleri cok parlak ve yumuşacık. Proplan disinda yoğurt , yaş mama ve su haric hic bisi vermiyoruz. Yaş mama da haftada veya 10 günde bir royal, felix ya da proplan aliyoruz.

dollfacepersian

Ben de konuyla ilgili olduğu için bir şey sormak istiyorum.
Kedim 9-9,5 aylık iken N&D yetişkin düşük tahıllının morina balıklı ve kuzulu formüllerini kullanmıştım. Veterinerim yavru mamasını kullanmam konusunda bir şey söylememişti ve sorunsuz kullanmıştım.
Şimdi sizler böyle söyleyince kötü bir şey mi yaptım diye düşündüm,sormak istedim

Gofretsla

Hayır yani ben kedilerime bonacibo kullanırken yavru maması kalmamış çünkü ben 5-6 tane alıyordum yani 15x6 veterinere sordum 8 aylıktan büyük kediler yetişkin maması yiyebilir ama yavru maması yemesi çok çok daha iyi demişti:)