2 Farklı Mamayı Karıştırarak Vermek Zararlımıdır

Beyzasagir

N&D ve Acana kuzu etli mamaları karıştırıp veriyorum önceden N&D veriyordum sonradan Acana aldım denemek için ama ikisini de sevdi bu yüzden karıştırarak veriyorum

7 CEVAP

Yani sevmiştir tabikide ama bence zararlıdır zaten o mamalar yavrunuzun ihtiyacını karşılayacak kadar yüksek proteine sahip. İkisini birden vermek sakıncalı olabilir. Bence birinde karar kılın. Mesela mamadan sıkılırsa diğerine geçiş yaparsınız. :)

Kedisever80

Neden zararlı olsun ki

dncozhn_1

mamaların içerikleri besin değerleri ve alım şekilleri değişkenlik gösteriyor. ikisini karistirmanizi tavsiye etmem. ilerleyen zamanlarda ishallik yapabilir. tek bir mamadan gidin. kullandığım N&D güzel bir mama onu verin derim

Mehmetkr

Gerek yok böyle şeylere bir tane mama verin

Kediler bağırsak florası çok geç adapte oluyor. Bizimki gibi değil. O yüzden mamalar karışacaksa bile yeni eklenen mamayı yavaş yavaş artırmak şeklinde vermek gerekir. Hatta aynı mamanın yeni paketine geçerken bile yavaş yavaş ekleyin deniliyor. Aksi takdirde en basit sorun olarak, ciddi tüy dökülmesi görülebiliyor.

ChuchNorris

Karıştırılan mamaları görünce utanç içinde köpeğime baktım. Göz göze geldik. Dolapta yoğurt kaldı mı der gibi baktı. İkiside şampiyonlar ligi Bi çok kaynaktan bende zararlı olduğunu okudum karıştırmanın besin değerleri yüzünden saygılar...

sforselin

İki mamanın simdirileceği süre farklı olabileceği için sorun olabilir. Kalori farkı varsa da yeteri kadar yemeyebilir ya da fazla yiyip kilo alma gibi sorunlar yaşanabilir bence.
Bir dönem ben de tavuklu nd'den sıkılmaya başladığını düşünüp balıklı acanadan az az karıştırmaya başlamıştım. Farmina'ya yazdığımda eğer böyle aroma çeşitliliği yapmak istiyorsam aynı marka kullanmamamın daha doğru olacağını söyledi. Şimdi böyle aynı marka iki mamayı ara ara karıştırarak çeşitlendiriyorum