Kedimi Hangi Sıklıkla Yıkamalıyım ?

ayfrtskn

kedimi hangi sıklıkla yıkamalıyım ?

16 CEVAP

Gofretsla

Merhaba bir kuru şampuan alın ve kışları kirlenmiş olan kedinize onu kullanın. Yani kışın hiç yıkamayın
Yazın 3 ay oluyor her ay ya da 2 kez yıkayın. Sonbahar ve ilkbaharda 1 kere yıkamak iyi olur. Ama lütfen keyiften ve banyo zamanı geldi diye kendinizi yıkamayın. Eğer pislendiyse ya da kokuyorsa yıkayın
Eziyet etmeyiniz

Elviss

kediniz suyu sevmiyorsa çok zor durumda kalmadığınız sürece yıkamayın kendilerini yalayarak bizlerden daha iyi temizliyorlar ben kendi kedimi yazın bahçede oynamayı sevdiği için eğer ayakları çamur olduysa ya da toprakta çok oynadıysa yıkıyorum genel olarak 6 ayda 1 falan yıkıyorum açıkçası tüy dökümü çok olduğu zamana denk getiriyorum yıkadıktan sonra uzun süre tüy dökmüyor

yanik_kedi

Gofretsla ya katılıyorum kediler suyu hiç sevmedikleri için bu iş onların hoşuna girmeyecektir bu yüzden gerçekten gerekliyse yıkamak daha uygun olur :))

Duman14

2 haftada 1??? Çok sık bir yıkama süreci siz kuruttuğunuzu zannetsenizde o hasta olacaktır mutlaka çok kirli oluyorsa 2 ayda bir yıkayın kışları yazında ayda 1 yıkayın

Gofretsla

Seraperpek
Tekil konuşmayın hayatımda 7 farklı veterinere gittim ve hiçbiri öyle söylemedi? Neden herkes tekil konuşuyor başkalarının adına konuşamazsınız

henaaam

bizim kedi suyu çok seviyor 15 günde bir yıkıyoruz

henaaam

leğeni biz ssuyla dolduruyoruz o kendi gidip içine oturuyor

henaaam

valla bizde ilk gördüğümüzde şaşırdık her kedi sevmez derler suyu

Badems

Kisa ve oz, kediler yikanmaz :) yalnizca bi pislik vs bulasirsa temizlemek amacli yapilir. Diskisi bulasir yine komple yikanmaz bulasan yerler yikanir. Yag bulasir vs bolgesel olarak yikanir hep zaten kedilerin yuzde doksani sudan da hoslanmaz. Kis aylarindayiz hasta olduguyla ve strese girdigiyle kalir

seraperpek

Kedinizi tabii ki yıkamayın.. hiç bir veteriner de bunu tavsiye etmez.

pamuk18pamuk

Ben düzenli olarak yıkamıyorum ama gerektiği zaman yıkıyorum şuana kadar 2 defa kendimiz yıkadık 1 kere de veterinere yıkattık ama veterinerde yıkatınca daha rahat oluyor ve kendiniz yıkayacaksanız havanın sıcak olduğu zamanlarda yıkamanızı tavsiye ederim.

Ben kedimi 2 haftada bir kere yıkıyorum her ne kadar kendini temizlese de beyaz olduğu için kir gösteriyor :P iyice kurularsan ve üşütmezsen hiçbir sorun çıkmaz kulaklarına dikkat et sadece

Edadv

Veteriner yıkanmaması gerektiğini söyledi. Zaten kendini temizliyor

Nayeli

Gerek Yok ki? Kendini temizlemiyor mu ?

Kedinizi gerek olmadıkça yikamayin kendisini yeterince hatta fazlasıyla temizler. Eğer yıkamak zorunda kalırsanız kafasını sakın ıslatmayın ve iyice kurulayın.