Kedime Malt Nasıl Yedirebilirim?

Zeynepulku

Var olan bütün taktikleri denedigimi düşünüyorum ama kedim hic bir maltı, hic bir şekilde yemiyor. Partisine suruyorum sallayıp düşürüyor boynuna sürekli yaşadığı yere suruyorum duvara oraya buraya surtuyor. Önceden bir şekilde bunları yapınca yiyordu simdi nasıl kurtulacağını öğrendi ve asla yemiyor. Uzun zamandır kullanmıyordu zaten. Yeni malt geldi bunu demedim ağzını bilr sürmedi. Yas mamaları içine kararı yedirmeyr çalışıyorum her gün yas mama yemeyince o da olmuyor.
Başka neresine surebilirim?

17 CEVAP

Alperen07

Aynı şeyi ben de yaşıyorum kedim kesinlikle maltı yemiyor her yolu denedim maltın paketini görünce kaçıyor direkt Ben de parmağıma sıkıyorum 4 santim kadar top haline getiriyorum ondan sonra onun fark etmediği bir zamanda arkasından yaklaşıyorum seviyor gibi yapıyorum kafasını tutuyorum ağzının kenarından dişinin oraya doğru zaten miyavlıyor O zaman ağzı hafif açılıyor bende sürüveriyorum ağzının içine mecbur yiyor o zaman hapı felan tükürüyor resmen ama maltı tüküremiyor yiyor

Cook

Parmağınıza sıkıp ensesinden tutarak zorla dişlerine sürmeyi deneyebilirsiniz.Çok hoş değil ama mecbur kalınca yapcak bir şey yok.Ben de vitaminini öyle veriyorum

NURSENA123

hmmm bence başka markaları deneyin

Zeynepulku

3 malt değiştirdim vet plus gimcatin zoovital
İlk kullandığım vet plustı onu ilk kullandığı zamanlar yiyordu ama 2-3 kullanımdan sonra bıraktı. Diğer maltlari zorla ağzına koyarak bitirdim. elimde gördüğü an kaçıyor parmağına sıkıp tutuyorum beni kandırmak için iki kere yalıyor sonra pırrr kaçıyor gidiyor saklanıyor elimde malta kalıyorum boşa gidiyor.

O gün yiyeceği kuru mamayla harmanlasanız olmaz mı peki onuda hisseder mi yani bir tabak mamaya harmanlayıp koysanız belki mamanın kokusundan anlamaz zaten parmak ucu kadar bir şey oluyor ya

Zeynepulku

Sadece balıklı yas mamanin içinde almıyor sanirim kokusunu eğer kuru mamaya dönersem kuru mamayıda yemez.

Seymaaacaan

Ödül bisküvilerinin içinde yemezmi iki ödül bisküvisinin arasına malt sıkın belki öyle yer

elifozzdemiir

hem vitamin hem malt seklinde olanlari varmis neler bilmiyorum da ben gimcat in kitten paste ini kullaniyorum icinde malt ozu var tuyunu goruyorum diskisinda kokusu da tatmin edici kedi icin deneyebilirsiniz

Merhabalar gerçekten çok şaşırdım. Sanıyorum ki maltı kediler seviyordu. Ben kedime hem bütçeden dolayı hem de memnun olunduğundan dolayı trixie şekersiz olanından denedim ilk maltı olmasına rağmen çok sevdi. Pek bir şey diyemem fakat belki Trixie markasını sever. Umarım bir an önce halledersiniz. Sağlıklı günler...

Denizygt

Bende trixie yi öneririm bizde 8 ayda 3 üncü malta geçişimiz ama benim kızım yadırgamadan gimcatınkinide yiyordu sanırım bunu daha çok sevdi sürekli versem yer zor ayırıyorum tüpten

MOGU

malt veremiyorsanız kedi çimi deneyin. o midedeki tüyler bir şekilde çıkmak zorunda. kedinizin midesi tıkanır, farketmezsiniz son ana kadar. benim kedim de yemiyordu, şimdi parmağıma sürüyorum, oyun yapıyorum, o zaman yalayarak alıyor.

Seymaaacaan

Aromalı maltlar var onlardan deneyin bence bir de :)

Zeynepulku

Yas mamanin içinde de kokusunu alınca her zaman yemiyor o da var.

Zeynepulku

Ağzına koyarak yedirebiliyorum ama eğer elimde oldugunu anlarda kaçıyor saklanıyor

Ödül mamamiz var arasına sıkacak kadar büyük değil -dreamers-

sforselin

Bizimki daha önce Gimcat, Zoovital ve Beaphar yedi. Diğerlerini de seviyor olsa da en sevdiği Beaphar'ınki. Veteriner masasında homurdanırken bile yiyor, hap yutarken onunla kandırıyoruz. Arkadaşımın kedisi de diğer ikisini ağzına sürmüyorken bunu arada kendi isteğiyle de yiyor. O yüzden denemenizi tavsiye edebilirim.
Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama partisine sürerken parça şeklinde değil de ekmek yağlıyor gibi sürmeniz gerek xbxbxvx Patisini üstüne doğru sürüştürürseniz atamaz ve elbet bu noktada yalar yani.
Hiç olmuyor gibiyse anti hairball ödül mamalarından falan deneyebilirsiniz belki