Bülbül Ve Kedi

Cisiiil

Merhaba evde 2 adet dişi kedimiz var yetişkin. Bu gün bülbül aldık petshoptan tek basına soğuk yerde duruyordu. 1 yaş civarında dediler ama daha önce hiç kuş bakmadım ve kedilerimi hiç yaklaştırmıyorum odada kapı kapalı duruyor kuş. Bilgisi olan var mı kedilerle hiç tanıştırmayı düşünmüyorum kuş cok korkar diye. Nasıl bakılmalı görseli ekliyorum. Bilgisi olan yazarsa cok sevinirim 🤗 Bu arada bebisimiz cok tatlıı değil miii🥰🥰🥰 Bu arada erkek isimde düsünmedik isim öneriside alabilirim ..

12 CEVAP

BIDIKK

İspinozlar tek başlarına pek yaşayamazlar sosyal hayvanlardır,ya ona arkadaş alın ya da kedilerinizin zarar vermesinden korkuyorsanız başka pet shopa verebilirsiniz isterseniz.
Benim de 3 tane muhabbet kuşum var ve kedimin onlara zarar vermesinden korkuyorum o yüzden kapıları hep kapalıdır
Kediler onu görmese iyi olur çünkü korkup strese girebilir kuş.

Napim

Bilmem. Ama erkek ismi olarak
Kral :D

Pretty

Kuşunuz eve alıştıktan sonra mutlaka kedilere alıştırmalısınız. Yoksa hiç alışamazlar.

Misraardicli

Benim evde 2 tane muhabbet kum var ve kedim bir kere birini yakaladı normalde hiç yapmadığı şeydi ve patiklerinin arasına alıp sadece kokladı ne yapacağını bulamadı kuşun üstüne yattı .o günden sonra kedi kuşlara karşı daha vahşi olmaya başladı ve bende uzak tutmaya başladım benim bildiğim kadar bülbüller korkak kuş türü diye biliyorum ama bir kere kafesle kedilerin yanına koyup tepkilerini ölçüp öyle koyarsan daha iyi olur diye düşünüyorum

Misraardicli

İsim önerisi olarak ta ABBAS ollabilir

Efes05

Benim de kuşum var bir de kedim. Patim kuşa resmen aşık. Akşamları kafesini indirmemi ister kafesim çevresinde döner izler onu. Yere ters yatar oyunlar yapar böyle 2 saati mutlaka geçirir. Sonra kafesi bırakır gider 🤗 sizin denetiminizde kafes içinde iken karşılaştırmanız bir sorun olmaz. Isim olarak GÜRSES 😊

zebra ispinozu cinsi çok güzel yanına bir eşte alın büyük kafese geçirip yavrulasınlar eşli dağa mutlu oluyorlar kedileri kuşun odasına sokmayın bence kafese atlamak isteyip ve kaza yaşanabilir ürkek kuşlardır elinizle kafes dışından yemek uzatarak biraz daha size alışık yapabilirsiniz kuşu kedilerine alıştırmaya çalışmak istesenizde kediler doğal içgüdü olarak özellikle bu tarz ufak kuşları avlamak isteyecekler bu küçük kuşlar kedilere alışamazlar

Mehmetkr

Bence hazır yolun başındayken sahiplendirin bu hayvanlar kedili evde yaşamamalıdır insana bile çok zor alışırlar. Ya sahiplendirin yada bir petshopa verin. Size hakaret ediyormuş gibi olmasın ama onlar için kedisiz olan her ev sizin evden iyidir.

Cisiiil

Yorumlarınız için teşekkür ederim sahiplendirmeyi düşünmüyorum. Büyük bir odada kafeste duruyor arada kafes kapağını açıyorum uçuyor güzelce ötüyor sonra geri giriyor. Ne kafese hapsediyorum Çikoyu. (İsmini çiko koyduk😂) nede kedilerimi odaya sokuyorum henüz cok erken buluşmaları için cokta bulusturucağımı sanmıyorum. Yanına bir dişi alıp kafesini büyüteceğim. Kafeste eksiklikler var onları sipariş verdim vitamin yuva vs. Bakalımm tekrar tesekkürler yorumlar için

isim önerisi Cimiş

ecrinnurAslan

Çiko çok güzel bir isim

Misraardicli

İsmi çok güzel miş Çiko 😄 Bende bugün alıştırmaya başladım kedi ile kuşları