Pelet Kum

nhazalsahin

Bence benim gibi bentonitten pelete geçmeyi düşünen bir çok kişi vardır. Ben de bentonitin hem kokusundan hem yeterince topaklaşmamasından hem tuvalete atılamamasından dolayı pelete geçtim ama geçmez olaydım :( çok fazla seveni var ama ben hiç memnun kalamadım bigcat marka almıştım ilk günümüz kabus gibi geçti kedilerim kumdan çok korktular patilerini basmak dahi istemediler hatta biri eve yaptı tuvaletini maalesef :( sabah erkenden bentonit alıp karıştırınca hemen girdiler yaptılar tuvaletlerini ama talaş kokusuyla dışkı kokusu birleşince o kadar ağır bir koku oldu ki anlatamam kedilerimden biri uzun tüylü özellikle onun her yerine yapıştı talaşlar ve tüm Eve yaydı talaşları. Topaklanması iyi denilebilir en azından kürekten geçemeyecek kadar büyük parçalara ayrılıyor. içine bentonit karıştırdığım için tuvalete de atamadım yani hiçbir beklentimi karşılamadığı gibi bentonite göre çok fazla bir para ödemiş oldum mutlaka denemek istiyorum derseniz küçük pakette almanızı tavsiye ederim ve de eğer kediniz bentonite alışıksa asla tek Pelet kuma girmiyorlar :(

4 CEVAP

Çam peletine geçerken bu sürecin uzun olması gerekiyor direk pelet koyarsanız çoğu kedi girmez zaten. Bentonit kumla karıştırıp bir hafta gibi bir sürede miktar attırarak geçmeniz gerekiyordu. Hatta daha uzun bile olabilir. Bu şekilde alışıyorlar. Hatta ben çam peletini alta serip üstüne bentonit örtmüştüm onlar kazarak çıkarmıştı ilk gün bu şekilde yadırgamadılar :) yani şuan çam peletine tepki veriyorlarsa sebebi direk pelet koymanız olabilir

ferhat05

Biz natural bastet aldık. Bi süre koku oldu. Mama değişimi olmadığı halde. Büyük ihtimal çam peletin üstüne kediğim kullandığı bentonit kumdan koyduğumdan oldu çünkü şu an yok. Sıfır koku var. Kedileriniz sevmeyebilir. Ama sizin de sabırlı olmanız gerekiyor. Bizimki 1 gün sadece çişini yaptı ertesi akşam kakasını da yaptı. Yani iki gün sürdü bizim alışma sürecimiz.

Yamukparmak

Merhabalar.Öncelikle okuduğum kadarıyla pelete geçerken uzun bi süre geçiş aşaması olması gerekiyo bentonitle karıstırarak.Aynı zamanda her pelette aynı olmayabiliyomus.Suzionline özellikle anlatıyo bu durumu naturalbastet öneriyo. sizde inceleyebilirsiniz. :)) iyi aksamlar

Verdatrtp

Bende bentonit kumdan BigCat'e geçtim 2 gün önce. Asıl geçme sebebim çam paletlerde toz olmamasıydı çünkü bentonit kumların hepsi bana alerji yapıyordu. 5 aylık kedim şu ana kadar hep bentonit kum kullandı fakat çam palete geçerken hiç sıkıntı yaşamadım. İlk gün dedikleri gibi bentonit kumu ile karıştırdım sadece