Kedim Vejeteryan Olabilir Mi?

Sehermemis

Arkadaşlar kedim normal kuru mama tüketiyor ama ben yemek falan yerken yanıma geliyor ama yerse sadece salatadan yiyor.
Et Ve balık verdiğimde sadece koklayıp bırakıyor.
Ama marul, pavuç, maydonoz vs aklınıza sebze olarak ne gelirse yemeğe çalışıyor.
Kedilerde vejeteryanlık gözlemlenen bir durum mu?
Bu durumu yaşayan varmı

6 CEVAP

dogakaradag

hayatta kalması için et tüketmesi lazım kedilerin. benim kedim de pırasa ve havuç yemişti ama artık izin vermiyorum yemesine bu tarz şeyleri, zaten soğan ve sarımsak gibi daha bir sürü bitki de kediler için toksik olabiliyor o yüzden bence izin vermemeye çalışın. Kedi etobur bir canlıdır ve ne kadar et yerse o kadar iyi, zaten kuru mamalarda karbonhidrat vesaire kullanılıyor ucuza mal etmek için. Olabildiğince et yemeli.

dogakaradag

belki sıvı ihtiyacını gidermeye çalışıyordur. suyunu günde 2 kere yenilemeye çalışıyorum ben çünkü taze su seviyorlar, bitkileri sıvı ihtiyaçları için yiyebiliyorlar. ya da kuru mamadan sıkılmış olabilir, haftada 1 yaş mama vermiyorsanız tabii

Sehermemis

3 günde 1 yaş mama veriyorum Hillsin ton balıklı kuru mamasını kullanıyoruz, yaş mamada purina..
Günde 3 kere sularını yeniliyorum..
Ama et, ciğer, balık vs bunları sadece kokluyo ama yemiyo.
Kardeşi var o çok etçil hemen saldırır etin kokusunu duyunca.
Ama leon aslaa yemiyo o hep ot türevlerini yemeğe çalışıyo..
Söylediklerinizi dikkate alıcam yedirmemeye çalışıcam

Sehermemis

Zaten kedimde kronik böbrek yetmezliği var dediğiniz gibi su ihtiyacını oralardan almak istiyor olabilir

Anonymus552223

Benin fatmem de öyleydi, ama bebeklikten beri. Yani ömur boyu o sekilde kivircik incir marul roka gibi seyleri seviyordu. Yine de yasliysa kan testi yaptirin senede 1 kez

Anonymus552223

Sogan sarimsak veya limon yemiyordur zaten