Kilo Aldıran Mama Önerir Misiniz

kymzsln

kedim 1 yaşında 2.5 kg kilo aldırmak istiyoruz kilo aldıran içeriği güzel mamalar önerir misiniz

1 CEVAP

mavitilki

Bu tür konuları en iyi veterinerinizle konuşmalısınız. Kedinin ırkı, boyutu, yaşı ele alındığında kilo çok değişken olabiliyor. Örneğin ufak yapılı bir kedi için bir yaşında 2.5-3 kg arası olması gayet normal. Bazı iri kedilerde ise 8 kg dahi normal sayılabileceğini görüyoruz. Ortalama ağırlık genelde 3-5kg arası oluyor. Yukarıdan bakın, aşırı kemikli bir yapı görmüyorsanız kilosu iyidir. Eğer kalçalara doğru genişleme tespit ediyorsanız kilolu demek oluyor. Kedi kilo cetvellerinden yararlanarak anlayabilirsiniz. İnternette bol bol kedi kilo cetveli var.