Sürekli Kedimin Ateşi Varmış Gibi Hissediyorum

heytherebu

Anket

Evet
(2 oy)
Hayır
(3 oy)
Toplam (5 oy)

Merhabalar, benim sorunum kedimin sağlığı konusunda sürekli huzursuzlanmam. Sorunlu bir kısırlaştırma süreci geçirdik, dikişler tekrarlandı, ishal kusma derken hatırlamak istemeyeceğim günlerdi yani. O günden beri en ufak farklılıkta, biraz fazla uyusa ya da azıcık az yese hastalanacakmış gibi hissediyorum. Uzun zamandır da insanlara yaptığımız gibi elimi alnına koyup ateşli olup olmadığına karar vermeye çalışıyorum. - ne kadar doğru bilemiyorum- Ve ne zaman alnına dokunsam sıcakmış yani ateşi varmış gibi geliyor. Hemen kulaklarını ve patilerini kontrol ediyorum, kulakları bazen soğuk bazen sıcak oluyor. Derdine tüküreyim arkadaşım demeyin lütfen bu durum bende bir takıntı haline gelmiş durumda elimle ateş ölçüyorum sürekli. Kısaca elini kedisinin alnına/yüzüne sürünce ateşi varmış gibi hisseden var mı yoksa ben kedimden böyle her seferinde ölçüm mü alayım 🥺

4 CEVAP

uveysuveys

Merhabalar kedilerin vücut ısıları zaten insanlardan birkaç derece yüksek oluyor ayrıca alnından veya kulaklarından değil de burnundan kontrol etmek daha sağlıklı olacaktır burnu aşırı sıcak ve kuru oluyorsa hasta olma ihtimali var
Biz de ne yazık ki oğlumla çok sıkıntılı süreçler atlattık o yüzden ben de hep başına bir şey gelecek diye korkuyorum ama bu düşünceler de hiç sağlıklı değil, insanı paronayaklaştırıyor

Mapple2

Öncelikle sizin elinizin Isısı nedir Onu bilmek de gerek...
Ve Ateş ölçmek kulak,burun,patiyle değil "Anüs" tarafından ölçülür..

Sakin Olun.. Kedinizin Ateşini veya Normal olmadığını Kedilerin " iştahından,avcılık içgüdüsel eylemlerinden, burun nemliligin den uyku durumundan " vs anormal hareketler sezgilediginiz zaman Endişeli olun ve Vet ziyareti yapın..

NoteMeow
Kedi Anası Olmak Zor iş.. :)

Ezokoc

Kedinizin burnu kuruysa ates belirtilerinden biridir obur türlü vücuduna dokunarak anlayamazsiniz:)

Duyguhorlar

Kendiniz atesi olduğun da oldukça halsizleşiyor baygın gibi oluyorlar