Kedi Maması Protein Sorunsalı

nurrrgll

biri beni bu konuda aydınlatabilir mi anlamıyorum çünkü
kedi maması içeriği nasıl olmalı?
şimdi acana fazla protein yüklü deniyor
Acana First Feast Tavuklu ve Balıklı Yavru Kedi Ham protein %37
Orijen Yavru ve Yetişkin Tahılsız Kedi Maması Ham protein %40
Felicia HypoAllergenic Kuzu Etli Düşük Tahıllı Yavru Kedi Protein:%40
Pro Plan Kitten Tavuklu ve Pirinçli Yavru Kedi Ham Protein: %40
o kadar gömülen proplan la orijenin protein oranı aynı??
bu konu hakkında hiçbir fikrim yok biri bana neye dikkat etmem gerektiğini anlatabilirmi
özellikle cok önemli olan proteni ve gereksiz denilen tahılı

11 CEVAP

nurrrgll

o zaman nd nin de proplandan farkı kalmadı
%30tavuk eti %28 tavuk proteini

nurrrgll

bilmiyorum ama nd kullanıyorum şuan1,5luk açılmamış paket var napıcagımı şaşırdım o susuz tavuk proteni yazısı o kadar batıyorki gözüme
Brit Care Kitten Tavuk ve Hindi Etli Tahılsız Yavru Kedi Mamasına baktım biraz değiştirsemmi mamayı bilemedim

Biliyor muydunuz tahıl kedilerin yediklerini daha rahat sindirebilmelerine yarıyor.

mertcanylmz

Protein oranlarına değil, proteinin nereden geldiğine bakmak gerekiyor, ayrıca taurin oranı da önemli. Youtube’da çok fazla karşılaştırma videosu var, karar vermeniz açınızdan faydalı olabilir.

nurrrgll

@mertcanylmz ben hep internet sitelerinden araştırma yapmıştım youtubeta faydalı olabilir tavsiyen üzerine bir de youtube a bakıcam :)

Aycnrctn

Acana da pro planda gayet iyi mamalardır içeriği mamaya göre farklılık gösterir tabi ama arasında ki %10 luk ya da daha az besin değeri fark olan mamalara çok da takılmamak lazım zaten iyi mamalar söz konusu

Zeynepulku

Acana ve orijende gerçek et var protein etten geliyor.
Felicia ve pro planda eT proteini yani et unu var. Protein sebzelerden meyvelerden ve tahıllardan -ozellikle tahillardan- geliyor.
Etçil bir canlı olan kedi protein ihtiyacını etten almalı bitkilerden değil

Zeynepulku

Hayır farkı var pro planın içi de pirinç ve mısır da var tahıl var içinde. Nd 'de tahıl yok veya az tahıllı. Tavuk eti oranı daha yuksek vitamin değerleri de daha yuksek.

nurrrgll

hep tahıl gömülüyor kedilerin tahıla ihtiyacı yok diye ama sindirimde yardımcı oluyorsa bir tahıllı bir tahılsz mama karıştırılabilir aslında

Çok tahıl zararlı, fakat tahilsizdansa az tahlilini ter hic ederim

nurrrgll

teşekkür ederim sizin sayenizde mama alırken artık daha bilinçli olucam