Çok Acil Bakın

Mehmetkr

Evimden 100 metre uzaktaki parkta yavru kedi buldum gözleri yaşarmis anusunden diski akmış. Benim tahmine göre ordaki pinscher köpek saldırmış ben çocuklar kedi ile oynarken buldum kediyi hemen eve getirdim mama ve su verdim birazcık. Barınağı aradım arabaları bozulmuş gelemediler. Bir de tanıdığımız bir veteriner var onu aradım o da bugün gelemeyeceğini söyledi ameliyattaymis ve 2 tane daha ameliyati varmış hemen kapattı telefonu kendisi güvendiğim biri başka bir veterinere suanlik goturemem. Şimdilik yapabileceğim ne var?

37 CEVAP

Tengu

Kedi kaç aylık gibi?
Gözlerini ılık çay demi yada papatya çayıyla silin
Anüsünü de nazikçe pamuğu ılık suya batırıp temizleyin durumundan mutlaka rahatsız oluyordur
Anüsünden akan şey sadece dışkı mı iltihap kan gibi bir şey var mı? Dışkısının kıvamı su gibi mi?
Yaş mama vermeniz böyle bir durumda riskli olabilir imkanınız varsa haşlanmış tavuk göğüsü verin
Ayrıca belediyeye öyle hasta bir hayvanı verirseniz tedavi için uğraşmazlar bir kenara atarlar mümkünse sahiplendirmeye çalışın o zamana kadar sizinle kalsın
Yaptığınız insanlıktan dolayı teşekkür ederim iyi ki varsınız

Minikmuezza

Sicak tutun sarip sarmalayin ince bi isinsin.evinizde polivit surup varsa yada baska bebek vitamin surubu verebilirsiniz.0.5 ml olacak sekilde fazlasini vermemeye dikkat edin mutlaka.evinizde mama varsa mama yoksa haslanmis yumurta verebilirsiniz

Zeynepulku

İlaç falan vermeyin temizleyin sıcak tutun başka bir vet hekime arayıp sorarsanız iyi olabilir iç kanama geçiriyor olabilir kopek saldırdıysa yemek yemesi iyi olmaz.

Tengu

Gelişme olursa yazın aklımız sizde

Mehmetkr

Eski yuvaları kullansam mi diye düşündüm ama başka kedi kokusu falan olursa cekinebilir diye yeni kartondan yuva yaptım içinde yatıyor şuan suyunu içti biraz kuru mama ve biraz da haşlanmış tavuk verdim haşlanmış tavugu pek sevmedi ama yedi yine de biraz. Kutunun dibine akvaryum ısıtıcı koydum kutunun içi şuan gayet sıcak ısıtıcınin üstünde de kumaş var. Gözlerini bir güzel sildim tüylerine yapışıp kuruyanlar dışında pek bir şey kalmadı vücuduna yapışan dışkılarıni ve poposunu da temizledim ama yuvasına götürmek için elime çok nazikçe alıp hiçbir şekilde sıkmadan sadece göğsünden kavradigim halde bile bağırsaklarina gelen küçücük basınçla u gibi dışkısı akıyor. Herhangi bir kırığı yok gayet de yürüyor geziyor ama çok halsiz. Tavuk kokmasin diye kaldırdım ama önünde sürekli maması var birazdan tekrar tavuk koyacağım önüne. Eğer iyileştirebilirsem de sahiplendirmeyi düşünmüyorum en azından tanıdığım birini bulana kadar sahiplendirmiycem.

Mehmetkr

Bu arada merak edenler için tekrar yazayım. Şimdi tekrar temizledim. Artık diski akitmiyor gözleri yine çok akmış ama temizledim. Biraz daha tavuk yedi
sevdikçe hafif hafif mirildiyor.

Zeynepulku

İllaha bir şey vereceksiniz tavuk göğsü verin ishal vs ise yas mama daha fazla ishal yapar.

Tengu

İshale tavuk göğsü öneriliyor hep ama but konusunda bilmiyorum bence bir sorun olmaz vermeniz

Mehmetkr

Sorun ishal değil bence hayvana köpek saldırmış ve bağırsaklarina aldığı baskı yüzünden otururken bile dışkısı akıyor isteyerek yapmıyor şuan başka veterinerler ile görüşüyorum getirebilirsen getiricem

Mehmetkr

Sıcakta tutuyorum şuan zaten.
Farklı yerleri arıyorum bir veteriner getirmeye çalışıyorum

Mehmetkr

Birkaç yer ile görüşmeme rağmen hepsinin ucu belediyeye bağlandı onlar da telefonu açmıyorlar 25 dakikadır hattayim. Barınak yakın olsa götürürüm ama barınak şehrin dışında resmen. Yürümek 2 buçuk saate yakın sürüyor. Yakında da hiç veteriner yok bugünü atlatabilirse yarın bir şekilde veterinere götüreceğim gerekirse 2 saat yürüyeceğiz yapcak birşey yok ama bugünü atlatmasi zor gibi görünüyor galiba anusunde bir sıkıntı var çünkü hiç kakasını tutamiyor en ufak basınçta dışarı akıyor.

Misraardicli

Sabaha kadar sıcak su torbasıyla sıcak tutmayı unutmayın ve gözlerini sildiniz mi şimdi Nasıl Bebek fotoğrafını da atarmısınız merak ettim de bebeği

Mehmetkr

Suanlik başka bir vete goturemememin sebebi sadace o vete güvenmem değil yanlış anlaşılmasın. Suanlik araç yok yanımda ve yakında da vet yok

Mehmetkr

Bağırsaklarinda sorun olduğu için mama verip vermemekte kararsız kaldım eğer vermede sakınca yoksa yaş mama vericem şimdi

Mehmetkr

Kuru kedi maması yaş köpek maması var kuru mamadan verdim şimdi yaş mamanın suyunu vercem. Güneşe yatırdım zaten antalyadayim hava sıcak. Gözleri sümük olmuş resmen anusunden diski akmış.