Köpeğim Kulübesinin Önüne Yapmaya Başladı Neden?

hrntnc

merhaba köpeğim 1 aydır bende 3.5 aylık şuanda bundan 3 gün öncesine kadar tuvaleti geldiği zaman havlıyordu bizde kulübesinden çıkartıyorduk ve büyük küçük tuvaletini yapıyordu ama bu 3 günlük süreçte sürekli kulübesinin önünde yemeğini yiyor normale ama bu süreçte hep oraya büyük tuvaletini yapıyor . örneğin yemeğini yiyor dolaştırıyorum sonra dışarıya bağlıyorum yapmıyor içeri yerine alıyorum eve giriyorum bi bakıyorum yapmış oluyor . eskiden sürekli havlardı haber verirdi şimdi hiç sesi çıkmadan yapıyor
bazen büyük tuvaleti ishal gibi bazen de katı katı ufak yapıyor

18 CEVAP

ilanekle

Kızarak cezasını verin tuvaletini yaptığı yere sirke dökün.
Cezayı verirken bir yere bağlayıp 15dk yalnız bırakarak ceza verin. Ama asla cezayı abartmayın.

Gofretsla

Hiç aferin dediniz mı? Ödül maması verdiniz mı? Böyle köpek eğitilmez ve umarım kulübe bahçede değildir

ilanekle

Bu arada bağladığınız yer kulübesi veya onunla oynadığınız yer olmamalı. Ama kapının önü gibi tehlikeli bir yerede bağlamayın.

Liyalimm

Orayi sahipleniyordur

Liyalimm

Veya kızgınlık da olabilir

corcx

3.5 aylık bir köpekten tam anlamıyla bir tuvalet eğitimi beklenmez zaten arada bir kaçırır. Ama sürekli oluyorsa birşeyler yanlış gidiyor demektir. Tuvalet eğitiminize baştan başlayabilirsiniz. Fikrim bu yönde.

hrntnc

böyle köpek eğitilmez demeniz deki kastı anlayamadım? ilk aldığım süreçten bu son 3 günlük duruma kadar her şey normaldi dışarıda gezdirirken oynarken yapıyordu ve tabi kide aferin veriyordum diğer eğitimlerde de ödül maması veriyordum.

Gofretsla

Hrntnc
Kulübe bahçede mı? Hayla cevap vermediniz?

kediaskim

Ceza niye veriyorsunuz? Hayır demeniz yeterli olur diye düşünüyorum

fatihh10

Gofretsla anladigim kadariyla hayvanlara aşırı düşkünsünüz ama bukadar abartma bence kopek bahcede bakilmazmi illa evin icinemi sokulmasi gerekiyor onun ihtiyaclarini karsiliyodur eminimki ve seviyodur sadece kendinizi hayvan dostu sanmayin lutfen

Gofretsla

İlan ekle
Yanlız bırakmak olmaz onun dışında herşeye katılıyorum. Hem eziyet hem de hayvan çoktan u unutmuş olacak

Giraybal

Kızginliktandir buyukbir ihtimalle

ilanekle

Cezasını verirken sakın ona vurmayın bu arada. Sonra utanıp temizlemeye çalışıyorlar. AĞIZLARIYLA.

Arkadaşlar
Sakin olun neden böyle yapıyorsunuz?

Gofretsla

Demekki kulübe bahçede
Siz nasil neden böyle bir şey yaptınız!!!! O hayvan soğukta usumeyecek mı? Zaten kulübe evde olsaydi yazdıklarımı geçiştirmeye çalışmazdiniz!!!!