Hamsterler Yıkanırmı

omrfrk2008

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce bir hamster sahiplendim.Hamsterimin kokusu değişti yıkamadan geçmiyecek gibi kokuyor sizce yıkamalımıyım

11 CEVAP

NURSENA123

yok çok hassaslar hasta olabilir

Gamsem

Ben yıkıyordum kafasına gelmeden ılık bir su ve bebek şampuanı oda 1-2 damla sırf temizlensin diye ve kurutma makiinasının düşük ayarda iyice kuruyordum hiç bir sorun yaşamadım .

Mustafanacar

Yıkamayın sakın ölme ihtimalleri var.

omrfrk2008

peki bir öneriniz varmı

NURSENA123

belki kafesinden kaynaklıdır 2 haftada bir temizleyin

omrfrk2008

yaklaşık 3-5 günler arası temizliyorum

Mehmetkr

Lavanta yatırın bir iki gün lavantanin üstünde dursun hem lavanta bitkisine böcekler gelmez üstünde pire bit varsa onları da kovar.

Asil50

Hamsterlar da diğer hayvanlar gibi üreme donemine girince kokulu idrar yapiyorlar bide yediklerinden değişiyor çok fazla yeşillik veriyorsanız idrarı kokuyordur neyden koktuğunu belirleyip ortadan kaldırırsanız o kendini yavaş yavaş temizler ve kokuda kaybolur

omrfrk2008

SAĞULUN ARKADAŞLAR

omrfrk2008

benimde önceden hamsterim vardı yıkıyordum bi sıkıntısı olduğunu görmedim ama bir tavsiye edineyim dedim

Mustafanacar

Onlar kendilerini temizliyor