15 Günde Bir Banyo?

henaaam

kedimiz suyu çok sever. leğeni su ile doldurduğumuzda kendi gelip içine oturur. dalin ile yıkıyoruz ve 15 günde 1 yıkıyoruz suyu çok sevdiği için sizce sıkıntı olur mu . güzelce kuruluyoruz ve tarıyoruz üşümüyor hiç suyuda sıcak oluyor zaten ? sizce zararlı mıdır?????

16 CEVAP

dollfacepersian

Bence dalin çocuklar için iyi bir şampuan olmasa da kediler için kullanılmamalıdır.
Kediler için olan şampuanlardan kullanmanız en iyisi olur. Marka olarak %100 doğal,saf zeytinyağı içeren Perfect Wash kullanmanızı öneririm.
Ne kadar suyu sevmede çok yıkamak tüy ve deri sağlığını bozar. Ayda 1 veya 2 ayda bir defa yıkamanız daha iyi olur.
Kışın dikkat etsenizde hasta olabilir.
Kışın kuru şampuan yazın normal şampuan kullanmanızı tavsiye ederim.
Kuru şampuan markası olarak Bio pet Active i önerebilirim

sekerparem

doğru değil yaptığınız

Gofretsla

Okumamisim Dalin kedilere kötüdür. Hemen değiştirin
SansliLaki
Her soruda tek tek yazmayin eziyet oluyor okurken

henaaam

ayda 1 yapıcam o zaman teşekkürler yorumlarınız için

henaaam

4 aylık kedimiz bu arada

Queeninannesi

Aslında banyo yapmasına hiç gerek yok ama madem suyu seviyo (ki bu çok enteresan) :) sadece suyla oynasın dalin kullanmayın çünki illaki kimyasallar var içinde ve vücudunu yaladığı zaman tüm kimsayalı da yalamış olucak

Merhaba
Öncelikle Dalin kullanmak kepeklenmeye sebep olabilir:( ki bu da üzücü ve kepeklerden kurtulmak çok zordur. Kış ayındayız ve kedinizi yıkamak yanlıştır. Suyu sevse bile. Size kuru şampuan öneririm kış aylarında kullanmanız için. 15 günde 1 çok fazla kış ayları hariç 2 ayda 1 idealdir
Not: çok yıkamak daha çok kokmasına sebep olur

ayda 1 de fazla ama neyse

Kedi kendi kendini temizler ..Bu kadar hassas olmayın ne olur !

Gofretsla

4 aylık kedi ve 2 haftada 1 banyo ve kış ne yaptığınızı farkindasinizdir umarım! Kediniz küçük ve kış ayındayız yazın bile kimse bu kadar çok yıkamaz kışın hiç yıkamayın yazın olabilir kuru şampuan alin

Gofretsla

Hangi şampuanı kullanıyorsunuz

yanik_kedi

Dalin kullanmayın çünkü her ne kadar çocuklar için olsa da hayvan u farklıdır ve iki hafta da bir çok üşütebilir zaten henüz yavru ve kış ayındayız bana biraz sık geldi

SansliLaki

çok fazla 1 ayda bir yeterli olur

SansliLaki

ayrıca dalin değil özel şampuan kullanmalısınız

SansliLaki

4 aylık kedi çok çabuk üşür hastalanır dikkatli olun