Laftan Anlamaz Sözümü Dinlemez

husom97

Benim dostum pek başına buyruk, 2 yaş jack russell melezi zannediyorum ırk olarak. Yavruluğundan beri bahçede bakılıyor ama bir türlü söz dinletemiyorum. Tasmasız gezdirmeye çıktığımda genelde başına buyruk benden baya ileride gidiyor. Gel dediğimde daha bir heyecanla kaçıyor :) Nedir buna laf dinletme yolu? Gel dediğimde gelse bana yeterli :)

20 CEVAP

Masalkusu

Nasıl yok ya kayışı olduğu için köpeğimi hemen tutup kaçırabildim. Kayış olmasaydı nasıl zapt edecektik 2 başına buyruk köpeği o hırsla birbirlerine atlarken. Kayışından tuttum ve güvenli bir yere götürüp taktım çok basit birşey. O an tasmasız olsaydı iki kavga eden köpeği ayıramazdık birbirinden. Neyse Allah kolaylık versin sizinle diyalog kuran insanlara. Bana cevap vermenize gerek yok. Herkese illa ki cevap yetiştirmek zorunda değilsiniz.

Mehmetkr

Zaten köpeğinizi egitmediyseniz kayissiz gezdirin demiyorum ben egittim ve başka bir köpek havlasa bile yanımda tutabiliyorum köpeğimi ve eğer böyle bir eğitim verebilirsiniz sizin de kayış kullanmanıza gerek yok soru sahibine de bunu öneriyorum kendi kendinize triplere giriyorsunuz

Mehmetkr

Kayissiz dışarı çıkmıyorum zaten ara sokaklarda boş yerlerde insanların az olduğu yerlerde salıyorum kayışıni yanımda geziyor. İnsanların fazla olduğu yerlerde de takıyorum zaten kayışını

Mehmetkr

Bu dediğiniz sürekli serbest gezmesinde mi olur yoksa arada serbest gezdiğinde gitmemesi de aynı sebeble bağdaştırılabilir mi?

zibityus

köpeğin yöneticilik sorumluluğu almadığından emin olmak için gözlemlemek gerekir hareket sıralarına ve beden dillerine bakarak ayda yılda bi kere de kayışı açsak farketmez kayış bağlıyken de zaten köpek bu sorumluluğu alıyor demektir eğer açıkken de alıyorsa.