Gözümün Önünde İşkence Acil Yardım

ilanekle

Saygı değer hayvanseverler. karşı komşumuz av için kullandığı bir köpek var. Hayvan yılda bir veya iki kere dışarı çıkıyor. Gün içinde sabahtan aksama kadar yalnız kalıyor. Tek aktivitesi av arada bir ava gidiyor. Şimdiye kadar göz yummuştum çünkü sözde sahibi onu çok seviyormuş. Ama geçen yıl (bu köpeğin yanında bir köpek daha vardı) o öldü ve bu zavallı aylardır ağlıyor bi duysanız oturur ağlarsınız . Neyse sahibinin karısıyla biraz konuştuk. Neler öğrendik neler. Meyersek bu zavvallıya bazen ELEKTİRİKLİ tasma takıyorlarmış yerinden kıpırdıyamıyomuş. Bide bunu nasıl anlatabiliyor merak ediyorum. Küçük kızları bizim köpekleri bir ara seviyordu onunlada konuştuk bu köpekleri çiflestirip yavrulatıyorlarmış (sürekli). Ne yapmalıyız? Nasıl yapmalıyız? Nereye basvurmalıyız? Bizi çok iyi tanıyorlar bizim köpeklerimizinde başı derde girermi? Kadınla konuşmaya çalışıcaz biz.

36 CEVAP

casperlimon

Hayser `e şikayet et

nildogcat

Bu linke bir bakın bence.

ilanekle

Bu arada yanındaki köpek ölünce artık yavrulatamıyorlar tabi.

Ben olsam kaçırdım:) haytap ya da haysev ilgilenebilir...

darktugce

elektirikli tasma mı !!

darktugce

şikayet edin hemen

Maskotm

Ben sizin yerinizde olsam kaçırırım. Hiç gerisini düşünmem bile. Şikayet edin barınak o eziyetten emin olun iyidir yada sokak iyidir. Nerede oturuyorsunuz ??

Duman14

Haytapa gitmeyin gofretslanın 33 kedisini öldürdüler haysev hakkında bilgim yok 155 i arayın şimdi ihbar edinyada hayvan hakları var 153 tü sanırım arayın bekletmeden şimdi hatta 1 gece o köpeğe 1000 yıl gibi gelir gelmezlerse kendilerini bizzat devlete şikayet edeceklerini flaan söyleyin gelirlerse de sizin isminizi vermesinler ihbar aldık desinler bizide burdan haberdar edin lütfen vakit kaybetmeyin

Duman14

Hayvan hakları kanunu madde 14: MADDE 14. - Hayvanlarla ilgili yasaklar şunlardır:
a) Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek. - ki sanırım elektrikli tasma bunlara dahildir

Duman14

Güncelleme yapayım araştırdım 153 hayvan ambulansıymiş internetten numarasını araştırabilirsiniz

ilanekle

Tamam arkadaşlar önce şu asıl sahibiyle bir konuşayım. Çok vakitleri yoksa ben cıkarırım o köpeği yürüyüşlere. Özellikle o tasma konusunu iyece konuşucam. Olmadı dediğiniz gibi şikayet edicem. Haysev derneğinide bir araştırayım.

ilanekle

İnsan olarak iyiler ama o hayvancağıza yaptıkları kabul edilecek gibi değil.

ilanekle

İlginiz için teşekkür ederim.

ilanekle

Haysev derneğinde böyle hayvan kurtarma falan görmedim. Sanırım 153 daha mantıklı.