Miyavlama Sorunu

Melisaruk

Sabah güneş doğuşuyla miyavlamaya başlıyor ve evdeki herkes uyanıp yanında oturana kadar da miyavlıyor. Kalkıyorum, mamasını yiyor bir yandan da kendini sevdiriyor. Sonra koridorun diger ucuna gidip yattıgı yerden tekrsr miyavlamaya başlıyor. Yanına gidiyorsun başka uzak bir kısma gidip yine miyavlıyor. Yemek yerken sürekli kendini sevdirmek için miyavlıyor. Yani kedi sürekli miyavlıyor. 4 aydır böyle. Dogdugundan beri bizimle birlikte. 2 senedir böyle huyları yoktu neden böyle oldu anlamıyoruz. Aynı şeyi yaşayan var mı? Derdi yok, maması suyu taze, tuvaleti temiz. Sadece birileri uyansın ve ben yemek yiyem o sevsin modunda.

15 CEVAP

Gamsem

Benimkide aynı uykusu kalıyorum sürekli 5,30 .6,30. ,7,30 . Sürekli miyavlıyor tuvaletini yapıyor miyavlıyor yemek yiyor miyavlıyor salona gidiyor miyavlıyor üstümüze çıkıyor miyavlıyor sırf kalkıp onla olalım diye mamasına kadar her sabah eşlik ediyorum.çocuk doğurmuş gibiyim ilgi arsızı bence sizinkide benimki gibi.uykusuz her gece şarkısını sizede armağan ediyorum ve bizi uyandırdıktan sonra uyuyor :)

Elifimsel

Galiba çok sevgi ve ilgi meraklısı olmuş. Benim de Çewani ve sahiplendirmek istedigim diğer yavru kedim öyle. Telefon elimdeyken miyavlıyorlar, telefonu bırakıyorum seviyorum mırrlıyorlar. Odama gireceğim zaman bacaklarıma yapışıyorlar, kendimi odama geçince onları terk etmiş gibi hissediyorum 😪😂

Melisaruk

Önceden eşim de bende çalışıyorduk. Böyle degildi. Sürekli 10 saat evde yalnızdı ama simdi hamileyim ve sürekli evdeyim. Sürekli onunlayım. Sabah 7 bucukta uyandırıyor. Sussun diye artık başında oturuyorum, yerlerde onunla beraber uzanıyorum. 2 saat uyuyayım dedim tekrar kıyameti kopardı evde. Bilmiyorum bu huyundan nasıl vazgececek.
Bu arada bu bacaga yapışma olayı bizde de var. Gitme diye elinden geleni yapıyor. Sürekli mamasının oldugu tarafa götürüyor. Aksi yöne gidersen vay o bacakların haline 🤦🏻‍♀️

baranertaga

Benim kedim o bacağa yapışma derdinden bir gün ezilecek bir keresinde gece karanlıkta ayağıma dolaştı ayağım ona çarptı tekmelemiş gibi oldum çok kötü hissetim
:( Bu huyu güzel ama başına iş gelmese iyi :)

Melisaruk

Biz her gece yaşıyoruz bunu 😁 halımla aynı renk bir de. Gece tuvalete gitmeye korkar olduk ezilecek diye.

Melisaruk

Aynı aynı hiç fark yok.suan bizimki de uyuyor. Sabah 7 gibi cama cıkıyor. Güneş dogdugu an koridorda aglama seansı baslıyor. Bilmiyorum nasıl vazgececek. Bebek olduktan sonra da böyle devam ederse ben yandım.. Ne gündüz ne gece uykusu...

baranertaga

2 çocuğunuz varmış gibi olacak Allah kolaylık versin ne diyim :)

Gamsem

Valla güneşi beklemiyor kendi bir güneş gibi eve doğuyor bence uykularımıza garezleri var bide bön bön bakıyor AALLAHTAN SABIR diliyorum bebişiniz olduğunda dahada sabır :)

Melisaruk

Ahaha dogru tabir bence de 'güneş gibi dogmak' aglayıp susmasını bekliyorum o da 1 saat sürüyor neredeyse. Yok mu bir çözümü.

Gamsem

Ben çözüm bulamadım eşim bebekken çok üstüne dştüm diye beni kullandığı söylüyor bencede kullanıyor :) ben miyavlayınca biraz ses tonum normalden bir tık fazla ismini söylüyorum yada suratıma bön bön baktığı için şşşşşş diyorum bir 5-10 dk sonra anlıyor ve uyuyor ama paşamın mamasına eşlik ediyorum be gerçek 8 aydır bende mükemmel uylu çekiyorum:) sizde benim yaptıklarımı deneyin emin olun küçük şeytancıklar anlıyorlar ççok fenalr çokkk :)

Gamsem

Benimkide aynı uykusu kalıyorum sürekli 5,30 .6,30. ,7,30 . Sürekli miyavlıyor tuvaletini yapıyor miyavlıyor yemek yiyor miyavlıyor salona gidiyor miyavlıyor üstümüze çıkıyor miyavlıyor sırf kalkıp onla olalım diye mamasına kadar her sabah eşlik ediyorum.çocuk doğurmuş gibiyim ilgi arsızı bence sizinkide benimki gibi.uykusuz her gece şarkısını sizede armağan ediyorum ve bizi uyandırdıktan sonra uyuyor :)

Melisaruk

Sabırlar diliyorum kendime 🤦🏻‍♀️😁

Gamsem

İstemediğiniz birşey yaptığında ses tonunuzu değiştirip ismini söyleyin ben bazı şeyleri öyle öğrettim sizn o yaptığı şeyden hoşlanmadığını anllasın tüylü pofidik :)

Gamzeoa

selam bizim kedimizde böyle sanırım karantina zamanı ilgiden dolayı ilgi meraklısı olmuş bir uyanıyrum saat 7 diyorum noldu mama veriyorum susmuyor seviyorummır mır yapıyor bırakınca miyavlıyor bir ara kızgınlaşma sandım ama değl bence tek derdi sevgi

Melisaruk

Valla benim sesimden korkmuyor. Eşimden çok çekiniyor. Onun bağırması lazım.
4 kete miyavlıyor 5 dk susuyor ve tekrar baslıyor. Bu böyle 4 kez oluyor. En sonunda sanırım yorulup gelip yanımıza yatıyor. Ama bazen tahammül edilemeyecek gibi oluyor. Şşşşş desen de yapma desen de odaya kapatsan da olmuyor. Bunu şimdi gündüzleri de yapmaya basladı. O yemek yiyecek ben onu sevicem. 3 ay içinde bu huyundan vazgeçirmem lazım yoksa hem bebek hem kedi bana uykular haram..