Kedim Sürekli Uyuyor

Uslukate

4 aylık kedim onunla oynamadığım zaman hemen uyuyor zorla kaldırıp oynatıyorum oyun oynarken gayet enerjik oluyor koşuyor. oyunu bıraktığım gibi uyumaya gidiyor. Yemek yemesinde falan sorun yok ama 16saat uykunun normal olduğunu düşünürsek günde 8 saat oynatamıyorum 3saat oynatsam 21saat uyuyor yaklaşık 2haftadır böyle eskiden en azından evde geziniyordu bazen kendi kendine oynuyordu sizce ne yapmalıyım

9 CEVAP

Yazmışsınız ayını pardon..
Geçen haftalarda benim kedimde aynı oldu sonra dişi düştü hatta ağız kokusu hep uyku hali halsizlik de vardı oynuyordu ama hemen yatıp uyuyordu veterinerimiz iğne yapıp antibiyotik verdi 5. Kullandıktan sonra normale döndü yine eski haline acaba anlayamadığınız bir sıkıntısı olabilir mi ?

feyzanurkrb

Çoğu kedi böyledir zaten :) kedilerin rutini böyle mama yiyorlar oyun oynuyorlar kalan vakitte de hep uyuyorlar. Özellikle bu sıralar uykunun arttığını düşünüyorum ben de. Aynı şeyler benim kedimde de oluyor. Eğer yemesi içmesi yerindeyse enerjikse ve her gün çiş-kaka yapıyorsa ve sizin sezdiğiniz bi başka anormallik yoksa bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

feyzanurkrb

Benim kedim de uykusunda bazen her zaman değil ama hafif sesli nefes alabiliyor ama çok sık olmuyor oyun oynarken vs. hiç öyle olmuyor veterinere danışabilirsiniz içiniz rahat etmiyorsa :)

drexssi

benim kedim de aynen öyle. eğer siz sürekli belirli saatlerde onu kaldırıp oynatırsanız bir müddet sonra alışıyor. benim kedim geleli 1 ay oldu ve sabah uyanır oynar saat 3 olduğunda kendisi yatağına gider ve uyur sonrasında ben kaldırırım ve aynen o şekil çok enerjik olur sonra bir daha uyku bir daha oyun ve yine uyku.. zaten bu çocuklar yaklaşık 18 saat uyuyor

Kaç aylık şuan

Uslukate

Bununla bir alakası varmıdır bilmiyorum ama 4haftadır falan yatarken 3 4 kere sesli nefes veriyor bazen de koşturunca öyle yapıyor ama yorgun gözükmüyor oyunu bırakmıyor ben bırakmadan

Uslukate

Tamamdır teşekkür ederim 9gün sonra aşısı var o zaman götürecektim ama bide emin değilim ama ateşi var gibi pazartesi götürürüm belki

Uslukate

Tamamdır teşekkür ederim 9gün sonra aşısı var o zaman götürecektim ama bide emin değilim ama ateşi var gibi pazartesi götürürüm belki

sugartgecat

soguk havadan da olabilir bulutlu havalarda cok uyuyolar