Arkadaslar Hemen Bakin Zaman Yok!

aycacetin2472

Arkadaslar bzim van kedimiz var onun yanina bi kedi daha istiyoruz. Kedi. Iran kedisi. Alacagiz .fakat sahiplenecegiz yani. Dikkat cekerim. Bu iki kedi. Anlasirmi. Uyum saglarmı eyer ciftlesirlerse bisey olurmu. Bunun yaninda daha dogrusu iki secenek var ya bir erkek van kedisi. Ya erkek iran kedisi. Sizce hangisi. Anlasmamalarindan korkuyorum. Eyer iranla van ciftlesmez derseniz. Kziimi. Kisirlastiracagim

36 CEVAP

Gofretsla

İlla çiftleştirmek zorunda mısınız? Bu hoş değil bunu daha önce sordunuz kısırlaştırın!

nildogcat

Birşey olur mu derken?Yavruları olur ve doğuran kedi perişan olur!O yavrular fazla olursa napıcaksınız?Cidden sorduğunuz soru biraz saçma.2 kedi illa anlaşıcak diye birşey yok.Anlaşmayabilirlerde.Bunu anladım ama Çiftleşirlerse birşey olur mu ne demek?Daha öncede sormuştunuz buna benzer bir soru.Kedilerde kısırlaştırma önerilir,sağlık açısından...

Duman14

Anlaşamazlar bence yani yavaş yavaş alıştırılmalı benim oğlumun yanına erkek kardeşi geldiğinde birbirlerini yiyorlar erkek gelse naparlar yeni gelen kediye ilk önce bir odada bakın kokularına alışsınlar bu arada kısırlaştırmanız iyi olur 1-2 yavru çıkmayabilir 7-8 çıkaran var yani hepsine bakamayabilirsiniz her neyse 1 hafta sonra falan holünüz varsa oranın kapısını kapatın yani evin yarısı dişi yarısı erkek kedinin olsun zamanla alışmaya başladıklarında birleştirin kapıyı açın ama gözetim altımda tutum sürekli birbirlerini dövmeye başlarlarsa veya erkek kedi dişi kediyi sürekli kovalarsa kısırlaştırın o da olmadı veterinerden tavsiye alın beraber gelmedikleri için eve sorun olur bu platformda tanıdığım çoğu kişi böyle alıştırmış

yanik_kedi

Bence kedinizi kısırlaştırıp alın ikinci kediyi.

dollfacepersian

Bence sokakta o kadar çoğunluğu melez kedi açlıktan ölürken saf ırk kedinizin ırkını kırmak doğru değil. Doğan yavrular melez olacak.
En iyisi kısırlaştırmanız tüm kedilerinizi.
Anlaşma bakımından iran kedileri çoğunlukla uykucu ve tembel olurlar. Tabi ki benim iran kedimde olduğu gibi çok hareketli de olabilirler. Demek istediğim sahipleneceğiniz kedi ve evdeki kedinin karakterinin birbirine uyması çok önemli. Karakterleri uygunsa
ve kademeli alıştırma süreci uygularsanız bir sorun olacağını sanmıyorum. Birde evdeki kedinizin bir arkadaş istediğinden kesinlikle emin olmalısınız. Baskın karakterli ve size çok düşkün bir kediyse yeni gelen kedi ile bölge çatışmasına girme ihtimali yüksek

yanik_kedi

Bence çiftleştirmenize gerek yok kısırlaştırsanız daha iyi olur ve ikisinin alışması biraz zaman alır ve şu anki kediniz size trip atıp küsebilir bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Duman14

Neden hanfendiye anlamadan birden yüklendiniz o iki cins çiftleşirmi demeye çalışmış yani kısırlaştırmaya gerek varmı tarzında zorla yavrulatıcam bile dememiş

Badems

Uyum acisindan sorun olmaz fakat ciftlesmeleri ve sagliklari goz onune alinarak ikisinin de ciftlesmesi gerekir sadece birinin degil

dollfacepersian

Limonnn
Bu durumun çiftleştirmedikleri için kaynaklandığının doğru olduğunu düşünmüyorum.
Kesinlikle başka bir nedeni vardır.
Daha önce hiç bir yerde karşılaşmadım,veterinerlerimden de duymadım.
Kedim hiç çiftleştirmeden kısırlaştırıldı ve aksine ameliyat öncesi agresifliği vardı ameliyat sonrası geçti

dollfacepersian

Limonn
Bence bu kedinizin karakteri ile ilgili bir durum olabilir. Birde kapsamlı bir veteriner kontrolünden geçti mi? Sağlıksal olma durumu olabilme ihtimali için
Birde Siyam kedilerinin çoğunluğu çok hassas olabiliyor, acaba ameliyat sonrası psikolojik olarak eski haline dönemedi mi?

dollfacepersian

Aycacetin..
Ben kendi fikrimce doğursun ömrü uzar diyen veterinere güvenmem asla.
Birde bir şey sormak istiyorum. İran veya van kedisi sahipleneceğim demiştiniz. Nerden sahipleniyorsunuz acaba?
Özellikle iran çok fazla ücretsiz sahiplendirme yapılan ırklar değil de o yüzden merak ettim.

Limonnn
Çok üzücü bir durum. Bunun için veterinere gittiniz ve kapsamlı kan testi vs
yapılıp kontrol edildi mi? Bu şekilde sürekli agresifliği olan hayvanların ciddi bir sağlık sorunu olabileceğini,sağlık sorunu yüzünden o şekilde davranış sergilediklerini okumuştum. Siz böyle deyince endişelendim de

nobraincc

birbirlerine kısa sürede uyum salıyacaklarına inanıyorum ama çiftleştirme konusu düşündürücü tabi

aycacetin2472

Hyr arkadaslar ciftlestirmek icin almiyorum. Olurda ciftlesirlerse bsy olurmu

aycacetin2472

Aynn öyle duman14.

Shewky

Zamanla alışacak ikiside birbirine endiseniz olmasın.