Kedimin Huyu Tamamen Değişti... Sanki Bizimle Yaşamak İstemiyor Artık :(

uzayisil

Her gün sabah dışarı çıkıp en geç 2 saat içinde eve dönen kedimiz artık saatlerce eve gelmiyor :( komşuların bahçesinde kuş kovalayıp , biraz gezip kısa süre sonra dönüyordu şimdi akşam hava çok soğuyunca zorla yakalayıp içeri alıyoruz. Seslendiğimizde dönüp bakmıyor bile. Bugün karşı komşumuzun balkonundaki sandalyede yatıyordu buz gibi havada yinede eve gelmedi :( zaten mama dışında bir şey yemeyen kedi nasıl o kadar saat dışarıda aç kalabiliyor anlamıyorum. ne olmuş olabilir ?

26 CEVAP

uzayisil

Onunla beraber dışarı çıkıyordum zaten hatta birkaç defa beni kandırıp kaçtı :) Ama tasmalı bir şekilde hiç çıkmadım bundan sonra günlük yapabilirim tabiki

Mamyhilal

Çok sevindim gelismeleri paylasirsaniz çok seviniriz hem basarili olunmazsa başka bir yol düşünülür

uzayisil

Teşekkürler :) tabi ki paylaşırım. Son zamanlarda bahçeye ve çevreye mama bırakmaya başladım kediler gidip geliyor onun bir etkisi olur mu?

dollfacepersian

Ben buraya üye olduğumdan beri insanlara yardım etmek için buradayım.
Eleştirip içimi soğutmak gibi bir derdim olsaydı öneride bulunmazdım ayrıca.
Benim aklıma gelen fikri size sundum.
Deneyip denememek size kalmış

Mamyhilal

Ne yönden bir etki ? Kedileri görmesi yönünden mi ?

uzayisil

Kıskançlık vs

Mamyhilal

Sanmıyorum ama yapısına/ karakterine gore değişebilir onu gözlemleyerek çözebilirsiniz sanırım

uzayisil

  1. kedi veya köpek asla kabul etmiyor.

Mamyhilal

O halde onun göz önüne koymayin dışarıda beraber çıktığınızda sorun olmıcaktır

Duman14

Mesela belirli saatlerde evin kapısını açınbu süreyi gittikçe azaltın haftada bir ziyafet çektirin evde ona balık veya et suyu olabilir çok severler nazik davranan hunharca sevmeyin vakit geçirmekten ziyade kaliteli vakit geçirin kediler bir şeyler ısırmayı çok sever benimki oyuncak ayı ısırır mesela ona ısırabileceği bir şey bulun uyku alanı rahat olsun mamasını sizin verdiğinizi görsün yani o bakarken verin sizden geldiğini bilsin umarım işe yarar gelişmelerden haberdar edin lütfen :))

uzayisil

Haftada bir ton balığı veriyorum,et suyu sevmiyor ama haşlanmış tavuğu yalayıp yutuyor zaten ev yemeklerine dokunmaz bile. Ben onu hunharca sevmiyorum da o elimi mahvediyor :) Vaşağı var bir tane kız kardeşimindi zamanında el koydu onunla kavga ediyor resmen :) Ama bundan sonra mama verirken mutlaka göstere göstere yapıcam