Kedim Çok Yaşlı, Çok Uzun Zamandır Her Yere İşiyor, Ne Yapmalıyım?

hakansh

Evde ki tüm halıları kaldırdık, ailem bıktı ve usandı, heryerde sidik kokusu ne yapacağımızı bilemedik. Malesef bir yere vermeyi düşünüyoruz artık. Ancak çok yaşlı olduğu için de kıyamıyoruz. Ama böyle devam edemez. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

7 CEVAP

Zeynepulku

Sizce yasli bir kediyi kim sahiplenir? Sokağa mi atacaksınız ölsün diye. Bu nasıl insanliktir. Kediniz altına kaciriyorsa bir hastalığı vardır. Bir vet hekime gidin ve muayene ettirin daha sonrada tedavi.

gozdeyilmaz

Evin farklı yerlerine kum koyun bence nerede yatıyorsa yakınında hep kum olsun bir yere vermeniz hele ki yaşlıyken çok çok üzücü olur yeni bir eve farklı insanlara alışamaz veterinerle konuştunuz mu bu durumu acaba

Yaşlı kedilerde bu görülebiliyormuş. Galiba kumuna kadar tutamıyorlar çişini :(
En yakın zamanda iyileşir kediniz umarım. Kedinizi sahiplendirmeyin bence. Zor bir durum fakat vardır bir çözümü muhakkak...

hakansh

Bu nasıl bir insanlıktır demişsiniz, zaten kıyamıyorum dedim, veteriner bir şeyi yok dedi. Çözüm için bir çok şey denedim, ayrıca söylemeyi unuttum evde o yaşlı kedi dışında 2 kedi daha var. Sokağa tabiki de atmayacağım. Ne yapmam gerektiği hakkında fikir edinmek için soru sordum zaten :)

hakansh

Kedi kumu sayısını arttırmayı denedim, ama farklı köşelere koyma fikri pek cazip gelmemişti, ev zaten çok pisleniyor birde 3 kedi sürekli gir-çık yaparken kumlarını etrafa saçar diye denememiştim ki sürekli o şekilde kalamaz malesef :(

hakansh

Altına bez bağlıcam yakında az kaldı :D

Gün içinde sürekli siz kumuna götürseniz olmaz mı? Alıp alıp kuma götürün hatta kumun olduğu kapıyı kapalı tutun içeride bekleyin birlikte elbet yapacaktır bu sizi yorar ama sonuçta tutamıyormuş.