Kedimi Pelet Kuma Nasıl Alıştırabilirim?

Denizygt

Bugün ilk denememiz en üstüne eski kumundan serptim ama girmek istemedi korktu sanırım bütün gün tuttu en sonunda dayanamadım peletin yarısını boşaltıp üstüne de eski kumundan ilave ettim ancak o şekilde girip ihtiyacını gördü

11 CEVAP

catguardian

biz de yeni yeni geçiyoruz pelete ben eski kumuna her gün bir avuç pelet koyuyorum bir ay sonra tamamen geçeceğim. kedim çok seçici şu an çeyreği kadar bile pelet olmamasına rağmen zar zor girip yapıyor. eğer sizinki de böyleyse siz de bu şekilde yapabilirsiniz..

balim16

böyle günden güne peleti arttırıp kumu azaltarak belki alıştırabilirsiniz en son da da tamamen peleti dökersiniz

Akgul84

Bende bugün itibariyle alıştırma sürecindeyim ama ilk gün sıkıntılı geçti pelet üste çıktı diye saatlerce tuavaletini yapmadı gelip gidip kokladı en sonunda tkrr iki kumu birbirinden ayırdım ama ilk koyduğumda wc kabının tabanını komple kapmıştım ikicinde 2 avuç kadr koydum girdi yaptı bundan sonrasını nasıl devam edebilirim bilgiye ihtiyacım var

Palyaco

Bizimki alismadi bir türlü sevmedi illa kazicak sanki temel kazıyor

Pollythelilly

Biraz sabır gerektiriyor.Azar azar ekleyerek ilerlemelisiniz.İşin içine ödül mamasını da sokabilirsiniz.Kum kabına koyup ödül maması vermek gibi.

Gimlihanim

Ben ilk önce her zamanki kumumuzu doldurmuştum. Üzerine her gün peletten 1 avuç kadar atıp karıştırmıştım. Zamanla sadece pelet kaldı. Alıştı o da

Meltemiyl

Biz bentonitten direkt topaklanmayan pelete geçtik ve 1 aydan fazla sürdü tam anlamıyla alışması. Sabır gerektiren bir süreç. İki tuvaletimiz vardı. Birinde tamamen pelet diğerinde bentonit üzerine pelet. İkinci tuvaletteki peleti her gün bir avuç artırdım bir süre sonra bentonit zaten baya bir azaldı. Artık alıştığına ikna olunca da sadece pelet olan kabı bıraktım diğerini kaldırdım. O şekilde geçiş yaptık.

Warriorsans

Bizimkiler de pelete geçtiğimizde hiç girmek istemediler ben şöyle yaptım ilk önce peleti tanımaları için bir tuvaletlerine pelet kum diğer tuvaletlerine bentonit kum koydum. Asla peleti kullanmadılar sonra diğer tuvaletlerine de pelet koydum. İlk önce bir kedim cesaret edip girdi daha sonra diğer kedim onun girdiğini görünce girdi ve sorunsuz kullanmaya başladılar. Biz dün bentoit kuma geçtik tekrardan çok sevindiler daha çok seviyorlar 🫠

Denizygt

Bende ikinci kedimi sahiplendim o bentonit kullandığı için pelete kısa sürede alışan kızım kardeşinin kumuna bir kez girmesiyle birdaha kendi tuvaletine girmez oldu bizde mecbur peleti bıraktık bugünden itibaren ☺️ E fazla 1.5 sene kullandık

targof

Bende daha yeni geçtim artık kum görmekten bıktı çünkü ilk önce bir tuvalete palet bir tuvalete kum koydum paketin yüzüne bakmadılar sonra kuma palet ekledim 3 4 gün böyle kullandılar bu seferde palete biraz kum ekledim ve kum olan tuvaleti kaldırdım tamamen mecbur kalınca yaptılar 3 gündür palet kullanıyoruz ama kakalarının üstünü kapatmıyorlar nedenini anlamadım

Gunesyildirimm

Başlık 2020de açılmış arkadaşlar :D