Kedim Nasıl Daha Sakin Olabilir?

3 aylık kediciğimi eve alalı 3-4 gün oldu bize biraz biraz alıştığını düşünüyorum. Fakat şöyle bir şey var,gündüzleri odamda uyuyor ve çıkmak istemiyor. Geceleri de odamda fakat belli bir süreden sonra delirmiş gibi davranıyor. Sürekli koşturuyor yün yumağıyla oynuyor ve odamda sürekli zıplayarak dolanıyor. Lafımı biraz biraz dinliyor ama odamda girmediği yer kalmadı. Yakında tatil bitecek ve okulum başlayacak. Sabah 6 buçukta kalkıyorum ve bu bana büyük sıkıntı oluşturacak. Şu anda sıkıntım yok ama nasıl daha sakin olabilir bunun hakkında bana yardımcı olabilirseniz gerçekten sevinirim. Bu arada cinsiyeti erkek.

8 CEVAP

Duman14

Kediler zaten gece hayvsnı gündüz uyuyup gece kudururlar 3 aylıksa madem 1-2 saat oynayıp sonra uyur büyük ihtimalle benimde aynı sorunum vardı hala da var ama bençm odamda değil evin içinde geziyo kedinize efor sarfettirin bu saatlerde iyice oynasın yorulunca bütün gece uyur

Hepsinde ayrı karakter..Bizler gibi:) kimisi çok sakin kimi hiç durmayan. İki kedi sahiplendim biri yerinden kalkmaz Matmazel diğeride mahallede 200 metre peşimden koşar..

Queeninannesi

Kediler öyledir hele yavru kediler daha aktifler gündüz uyurlar enerji depolarlar gece olunca da kudururlar :D yapıcam bişey yok büyüyünce birazda olsa sakinleşir

Gündüz bir şey yok ama geceleri başını okşayamıyorum anında ısırıyo ve saldırıya geçiyor.

yanik_kedi

Henüz küçük ve tam oyun zamanı gündüz bolca uyuyup gece acısını çıkarıyordur minnak ;)

Nayeli

6 ayına kadar kesin öle kalır

Deli bir enerjiler var. Yatmadan 1 saat önce iyice yor onu. Oyna :)

polo

benim kedimde uzun süre öyleydi 165metrekare evde deli gibi koşardı arkadaşlarım korkuyordu hatta ne yapıyor bu diye şimdi 11 aylık dünya yansa kalmıyor yerinden ya uyuyor ya oturuyor sayesinde baya kilo vermiş kondisyon yapmıştım şimdi beş dakika oynasın diye deli oluyorum ama yok kalkmıyor

pamuk18pamuk

Kediler gündüz uyuyup gece uyanık kalırlar ama gündüz oynayın yorulsun o zaman gece uyuyabilir ya da başka bir odaya alıştırabilirsiniz çünkü kediyle gece aynı odada uyunmuyor sürekli geziyor falan bizim kapalı balkonumuz var gece oraya koyup kapatıyoruz sabah açıyoruz artık çok alıştı gece kendisi gidiyor hatta gece oraya uyumaya gidiceğini bildiği için gece oraya koymazsak evin içinde sürekli dolaşıyor uyumuyor.