Kedim Isırmayı Alışkanlık Haline Getirdi

Üç aylık bir kediye sahibim,oyun olarak bizi ısırmaya başladı dişlerinin kaşınabileceğini düşündük fakat bunu alışkanlık haline getirdi nasıl vazgeçirebilirim?

2 CEVAP

yanik_kedi

Oyuncaklara yönlendirebilirsiniz küçük henüz bu yüzden de dişleri kaşınıyor olabilir yada oyun amaçlı...

Yanınızda onun ısırmak sevdiği peluş vb bir oyuncak bulundurun ısırmayı basladiginda ağzına onu verin. Isırmaya başladıktan sonra elinizi cekmeyin bunu oyun olarak algılar sabit tutup sürekli hayır deyin belli bir süre sonra bu alışkanlığı azalicaktir.