!Acil!Kısırlaştırma

nildogcat

Kedimi yakın zamanda kısırlaştacağız ve iki veteriner hekimle görüştük.Bazı sorularım var.LÜTFEN BİLGİLİ KİŞİLER CEVAPLASIN
1-Gaz Anestezi mi verilmesi daha iyi olur Katı Anestezi mi?
2-Estetik dikiş mi yoksa normal dikiş mi?

12 CEVAP

Buna birtek vethekmehmetkoc cevap verebilir bence buradaki kimsenin yardım edeceğini sanmam
Gaz anestezi fazla kaçarsa ölüme kadar gidebiliyor yani gaz anestezi ile kedinizin hayatı veterinerin ellerinde olacak
Ben size bu konu hakkında bilgi bulmaya çalışacağım

nildogcat

Çok teşekkürler:)Başka fikri olan yazabilir.

nildogcat

Estetik dikiş ve normal dikiş için ne düşünüyorsunuz?

Badems

Benim kedime estetik dikis oldu, cokta sikintisizdi tavsiye edilebilir. Rahati varken neden zoru tercih edilsin ki. Anestezi konusunda bi fikrim yok ama genel olarak nasil yapiliyor acaba ben de merak ettim. Sonuc olarak her turlu o narkozu atmasi gerektigi ve attigi icin de bence sorun yok. Narkoz daima alinan bir sey degil, en saglami hangisiyse o olsun insanlardaki gibi dusunun.

polo

gaz anestezi ve estetik dikiş erkek kedide 400 tl diger yöntem daha ucuz bu tercih aslında sizin maddi durumunuzla alakalı gaz anestezide toparlanma süreci ve risk çok az oldugu söyleniyor bu nedenle pahalı tercih sizin

nildogcat

Bir veterineri yeni keşfettik o katı anestezi+normal dikiş dedi 250 tl dedi.Lokum'un önceden gittiği veterinerde dedi ki Gaz anestezi+estetik dikiş 450 tl.Fiyat önemli değil benim için en önemlisi onun sağlığı.Bu yüzden önceden gittiğim veterinere kısırlaştırma yaptıracağım sanırım herkese teşekkürler:)

hazalsenol

Benim kedime de estetik dikiş yaptık bir sıkıntı görmedik dikişlerde

dollfacepersian

Ben de iran kedimi kısırlaştırdım. Veterinerim normal kedi anestezisinin iran kedileri gibi basık burunlu ırklara uygun olmadığını,anesteziden uyanmalarının sıkıntılı olduğunu söyledi. Bu yüzden hafif bir anestezi ve ameliyat yeri uyuşturuldu. Ameliyat bittiğinde klinikte gözünü açmıştı. Çok rahat geçti iyileşme süreci. Erkek olduğundan mi bilmiyorum dikiş vs. yoktu. Sadece ilaç sürüldü o kısma ve güçlü bir ağrı kesici yapıldı.
Dişi olduğu için gizli dikiş olacaktır diye düşünüyorum. Gizli dikiş olması daha iyi bence
Anestezi yi benim kedime yapılan şekilde yaptırmak isterseniz veterinerimden detaylı bilgi alabilirim sizin için

nildogcat

çok teşekkürler,veterinerime sordum.Lokum'un hafif bir anesteziden çabuk uyanıcağını ve bunun ameliyatın tam ortasında olma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.HEPİNİZE ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM CUMA GÜNÜ SABAH 10 DA VETERİNERDE OLUCAZ 3-3.30 GİBİDE ÇIKRICAKLAR AMELİYATTAN.DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN LÜTFEN.İNŞALLAH İYİ GEÇER:)

dollfacepersian

Anladım. Her şey çok iyi olur umarım. Lütfen bize haber verin gelişmeleri:)

nildogcat

Tabiki tekrardan saolun :))