Kedimi Yaklaşık 1,5 Ay Önce Kısırlaştırdım.mama Seçimi Hakkında Yardımcı Olur Musunuz?

pamuk18pamuk

Merhaba.Daha önce de sordum ama cevap gelmedi o yüzden tekrar yazıyorum.8 aylık bir İran kedim var.Yaklaşık 1,5 ay önce kısırlaştırdım.O zamandan beri yavru kedi mamasına devam ettim.Kısırlaştırılmış kedi maması sadece kedi kilo alıcağı için mi kullanmak gerekiyor?Kedim çok kilolu olmadığı için ve hem kısırlaştırılmış hem de yavru mama olan bir mama bulamadığımız için daha kısırlaştırılmış mamaya geçmedik ama sizce geçmeli miyiz ve siz hem kısırlaştırılmış hem de yavru olan bir mama biliyor musunuz ? Yardımcı olursanız sevinirim

13 CEVAP

pamuk18pamuk

Kısırlaştırmak iyi mi diye mı soruyosun?

pamuk18pamuk

aycacetin2472 sorunu tam olarak anlamadığım için kısırlaştırmak iyi mi diye mı soruyosun dedim neden böyle bir cevap verdin anlamadım

bobvapur

N&D kısırlaştırılmış kedi mamalarından cok memnun kaldık. Bir çok mama denedim ama kedim ondan bir turlu vazgecemıyor. Onu koyduğumuzda inanılmaz bir iştahla yiyor. Belirtilen dozda verıldığınde extra bir kilo problemi de olmadı.

hazalsenol

Kesinlikle geçmelisiniz. Ben royal canin kullanıyordum bu yüzden royal canine devam ediyorum. Ancak royalin veterinerde satılan mamasını kullanıyoruz genç erkek kısırlaştırılmış kedi için olanı. Piyasadaki kısırlaştırılmış mamaları denemedim

pamuk18pamuk

Bende şuanda royal canin yavru kullanıyorum ama yetişkin kısırlaştırılmış mamalar var hep yavru kısırlaştırılmış bildiğiniz mama var mı ?

hazalsenol

Genç yetişkin zaten yedi aylıktan itibaren kullanılıyor ben de aynı sebepten dolayı vetenerden alıyorum piyasadakileri vermiyorum

aycacetin2472

Arkadaslar bnde forum acmak istemedim kedimi kisirlastiracagim burda. Molly. Var szce iyimiidir yardimci olursaniz sevinirim :D

dollfacepersian

Kısırlaştırılmış kedi mamalarının magnezyum vb.değerleri dışında normal kedi mamalarından çok farklı yokmuş. Veterinere sormuştum.
Bende kedimi 7 ay önce kısırlaştırdım ve sadece 2 ay süre kısır kedi maması kullandım.Ondan sonra değerleri iyi olan mamalar kullanmaya başladım. Herhangi bir sorun yaşamadım.Kedimin kilo problemi yok,kilo almaya meyilli değil ve hareketli

dollfacepersian

Yorumum bitmeden elimi gönder butonuna değdi.

Yani kedinizin kilo problemi vb
Yoksa değerleri iyi olan normal kedi mamalarını da kullanabilirsiniz

aycacetin2472

Pamuk18pamuk. Baskasinin sorusunu sorgulamayınız. Tesekkurler

aycacetin2472

Pamuk18pamuk. Verdigim cevabi ynls anlamayin. Lutfen. Mama iyimi diye soruyorum

Profine öneririm ROYAL CANIN berbattır, sağlıksızdır!

aycacetin2472

Hyr mama olarak ne kullanmalıym diye daha once kisirlastirma hakkinda forum actim :)