Kedimi Traş Ettirdim.tüy Bakımı İçin Yardımcı Olur Musunuz?

pamuk18pamuk

Merhaba.Daha önceden de sordum ama cevap gelmedi o yüzden tekrar yazıyorum.8 aylık bir İran kedim var.Vücudunun birkaç yerinde oluşan topaklardan dolayı 2 gün önce kedimi traş ettirdim.Tüylerinin daha sağlıklı,canlı ve parlak çıkması için neler yapabilirim?Mama seçimi önemli onu biliyorum ve dikkat ediyorum ama onun dışında ne yapabilirim kestirmeden önce zaten topaklar dışında tüyleri çok parlak değildi hem hazır kestirmişken yeni tüyleri sağlıklı çıksın diye soruyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

6 CEVAP

Duman14

Hergün sabah akşam tarayın uyanınca ve yatmadan önce

nildogcat

Benimde kedim uzun tüylü ve hep topak oluyor ne kadar tarasak bile oluyor size furminator uzun tüylü kediler için olanını öneririm ben kullanıyorum ve çok memnunum.onun dışında bit tarakları oluyor eczaneden bulabilirsiniz onlarda açıyor.

Furminatör tarak
Kaliteli mama
Hangi mamayı kullanıyorsunuz?

pamuk18pamuk

Zaten şuanda taranacak kadar tüyü yok zaten tüyü varken tarıyordum yinede teşekkürler

pamuk18pamuk

İlk bize geldiğinde royal canin kullanıyorduk sonra whiskasa geçtik ama şimdi tekrar royal canina geçtik yani şuan royal canin kullanıyoruz yavru olanını

nildogcat

Whiskas iyi bir mama değil..Royal Canin'den geçmeniz beni çok şaşırttı açıkçası ama şimdi yine royal canin kullanıyormuşsunuz.Tüylerinin mat olması whiskas'dan kaynaklanabilir.Biryerde okumuştum ne kadar doğrudur bilmiyorum siz bi araştırın yinede mamasının içine 1-2 damla zeytinyağı tüyleri parlatıyormuş sözde ama dediğim gibi yinede iyice araştırmak lazım