Yeni Doğmuş Kedinin Ortalama Veteriner Masrafları Nelerdir ?

rienquell

Yeni doğmuş sütten yeni kesilmiş yavru bir kedinin veteriner masrafları madde madde olarak sayabilirmisiniz. Ortalama masrafı nelerdir. Ona göre bütçe ayırmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. :)

12 CEVAP

Bütün aşılarını ve kısırlaştırmayı sayarsak 300tl ile 500tl arası

Duman14

•iç ve dış parazit toplamı 50 tl
•kaliteli mama almak isterseniz 120 tl civarı
•kaliteli kum değişiyor fiyat olarak
•her aşı 50-60 tl sanırım biz aşılarımıza daha başlamadık ama 1 aşı değil bir sürü aşı var
•oyuncakları 50-60 almak istediğiniz şeylere göre değişir
• kum kabı mama kabı ve taşıma kabı 100 tl falan yapar sanırım
Ekstradan hasta olursa soğuk algınlığı falan antibiyotik vitamin vs. Yazacağı için eksradan masraf yapar
Bizim iğne ve aşı fiyatlarımız düşük çinkü özel veterinere gitmiyoruz fatih hayvan hastanesine gidiyoruz fiyat olarak daha makul oluyor bu sizin veterinerinize göre değişir yani aslında aldığınız her şeye göre değişebilir fiyat mama kaliteli olursa pahalı olur whiskas zaten tavsiye etmiyoruz almayın yani baya bir bütçe ayırmanız gerek 1000 tl den fazla bulunsun bence sizde ani bir şey çıkabilir hazırlıksız yakalanmayın :)))

Duman14

Bu arada iç dış parazit tanesi 50 tl yazacaktım yanlış yapmışım toplam 100 tl oluyor

Duman14

Aynı yerden mi yaptırıyorsunuz birde biz daha aşı yapmadık fiyat olarak intten araştırdım 50 yazıyordu belkide 30 dur bilgilendirmeniz için sağolun bizde dumanın bir paraziti tutmadı o yüzden yıkayarak bir daha yaptılar onuda fiyata katmış olmalıyım :)

Duman14 siz kazıklanıyor musunuz? Darbenin bir aşısını 30 TL'ye yaptırıyorum ben aynı zamanda iç dış parazit ikisi 50 TL :\

Sanırsam oturduğum semtten dolayı:) Yenimahalle ucuz bir yer siz İstanbul'da oturuyorsunuz sanırsam:)

Duman14

Evet bende aynı yere gidiyoruz sandım da neden öyle oldu dedim aşılar ve iğneler her yerde aynı olmuyor yani tek bir veterinerle kalmayın bir çok kişiyle görüşün hani bir veteriner pahalı yapar aşıyı ama diğeri daha iyi iş çıkararak daha az alabilir mutlaka bu konuyu araştırın

ruhsal

ben kendi harcadıklarımı yazıyım sanada bir fikir olsun . ilk iç+dış: 50 karma1 :60 , karma2:60, lösemi :60 , kuduz:ücretsiz yani aşıları toplamda 230 lira tuttu. maması da veterinerimden alıyorum 75 liraya 2 kilo kaliteli bir marka. o yavru kediye 2 ay yetiyor zaten. fatih hayvan hastanesinde yaptırıyorum muayeden de ücret almıyolar . numarası sanırım şydu 0212 521 34 00 yine de bi internetten bakmakta yarar var

Duman14

Burda sorulara cevap verdikçe bende öğreniyorum çok güzel bir site ya

yanik_kedi

Benim veterinerimde çoğu aşı 65 tl genelde aşı fiyatları bu civarda oluyor anı veteriner masrafları var kum kaliteli mama kısırlaştırma işlemi...ama yeni doğan diyorsunuz bu yüzden kum kullanamaz ve mama yiyemez bu yüzden veterinerinizden özel yapılan yeni doğan sütü alın buda 50 ile 80 tl civarı

hazalsenol

İç parazit 40 kuduz 30 lösemi 1 elli lösemi 2 elli karma 1 60 karma 2 altmış biz aşıları böyle yaptırdık kedimi ilk aldığımda maması aşıları tüm eşyaları dahil 800 tl gitmişti. Ama ben oyuncaklarını evini özendim her şeyi bir anda aldım sonuçta çoğunu da kullanmadı :)

Nayeli

Genel cvp vermek isterim . Fiyatlar değişebiliyor . İç dış 50-80 arası. Bu semte ve ürüne bağlı. Dış parazit ürünlerin arasında fark var. Fiyatı etkiliyor. Aylık kum 20. Aylık mama 70-80 iyi mama . Ve hasta olmazsa Ek masraf olmaz . Özel aşılar ortalama 60-80. Üç ayda bir sanırım denk geliyor . Sonra oyuncak kendiniz yaparsanız. Yatağa gerek Yok:) zaten o heryerde yatacak :) genelde dibinizde. Sonra kısırlaştırma dişi erkek fiyat fark eder.. ki mıiutlaka yaptırın. 1 yaş Sonrasi aşılar azalıyor