Acil!!!!!!! Gözü Matlaştı :(

Gizemdgl

Dostlar şu durumu yaşayan oldu mu?? Bir gözü matlaştı. Veteriner neokort ve gentavet verdi. Çok korkuyorum internette katarakt, kornea ülseri vs bir sürü şey yazıyor. Nolur tecrübesi ya da bir bilgisi olan yardımcı olsun :( 🙏🏼

14 CEVAP

pablooo

veterinerin verdiği ilaçlar biterse veya veremeyeceğiniz bir durumdaysa bir makyaj pedi ile kaynadıktan sonra ılımış suyla gözünü temizleyin ve ardından farklı bir makyaj temizleme pediyle demlenmiş ve ılımış çay sürün ama dikkat edin çayı yalamasın

balim16

perde inme olayı gibi duruyor üç dört gün damlaları kullanın geçmezse tekrar götürün

cansuuranus

Bence hıc vakıt kaybetmeyın normal veterınerlerle. Goz konusunda uzman bı hekımle gorusun . Bızımkızında gozlerınde sorun vardı . Bosu bosuna sacma sapan hekımlerde vakıt gecırerek goz alıncak dereceye geldı . İstanbulda oturuyorsanız hekım onerebılırm

Gizemdgl

Evet İstanbul’da oturuyorum. Çok isterim tavsiyenizi :(

Seyma6390

Korkmayın biz de aynı durumu yaşadık hekimimiz üç tane damla verdi on gün kullandık yavaş yavaş düzeldi. Bizimki daha kötüydü.

Nurguloruc

Kediniz son günlerde rahatsızlandı mı? ben de burda okumuştum bağışıklıgı düşünce gözlerde matlaşma olurmuş. Geçen gün kedim 1 günlük ishal oldu gözünün teki matlaştı. Veterinere götürecektim kendiliğinden düzeldi. Bağışıklıgını yüksek tutmaya bakın ben internette hasta kedi çorbası diye bişey bulup onu yapmıştım. Aklınızda bulunsun belki korktugunuz gibi değildir

Asliszgn

Direkt gözle alakalı bir sorun mu sizinki bilmiyorum veterinerinizin söyledikleri önemli ama benim kedimin bağışıklığı düşüp mantar olduğu dönemde olmuştu o sırada bağışıklık için mervue lysine kullanmıştık ve gözlerindeki o matlık düzelmişti

Gizemdgl

@Seyma6490 hangi ilaçları verdi acaba?

mova

Merhaba 5 aylık kedimin de bir gözü matlaştı. Veterinerimiz antibiyotikli damla verdi. Siz sorunu nasıl çözmüştünüz?

septikbaykus

Umarım tahmin ettiğim şey değildir.

@nurguloruc'un da dediği gibi direkt gözle ilgili bir problem olamyabilir. Corona pozitif kedilerde de göz bulanması görülüyor diye biliyorum bağışıklıktan ötürü. İştahı falan iyi mi? Hayvan hastanesine götürmeyi de bir düşünün.

Inşallah fip gibi bir durum yoktur . Bir an önce veterinere gitmenizi öneririm.

emreklmc

katarakt olabilir benim de kedimin başına geldi ama veterinerin verdiği göz damlasını düzenli kullanınca düzeldi. korkulacak bir şey yoktur umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur minik dostumuz

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Bizim de olmuştu sokak kedimizde ben çay pansumanı yaptım 2 gün de tobased göz damlası damlattım düzeldi genel durumunda birşey yoksa korkmayın verilen ilaçları kullanın geçmezse gidin tekrar başka bir yere olmazsa