Kızgınlık

nildogcat

Kediler neden kızgınlıktayken kısırlaştırılmaz?

10 CEVAP

hazalsenol

Erkek kediler kısırlaştırılıyor bu dişi kedilere özgü.

hazalsenol

Yumurtalıkların normale dönmesi gerekiyor. Sağlıklı bir operasyon için yumurtalıkların normale dönmesini beklemek lazım bu yüzdem kısırlaştırılmıyor diye bir bilgim var. Dişi kedisi olan bir arkadaşıma veterineri bu bilgiyi vermişti

hazalsenol

Kanamanın durmama ihtimali oluyormuş sanırım

dollfacepersian

Bunu bende duymuştum ama erkek kediler için. Kedim koku bırakırken kısırlaştırma operasyonu olmuştu. Sonra ameliyat geçeli baya olmasına rağmen kızgınlıktayken yaptığı 2 davranış devam etti. Acaba bundan hormon dengesinde bozulma olabilir mi ki?
Dişi kedi olayını araştıracağım. Çünkü ikinci kedim olursa kızım olsun istiyorum:)

nildogcat

Veterinerimi aradım şimdi dedi ki kanamyla ilgili problem oluyor ama Lokum zaten kızgınlığın son günlerinde olacağı için problem olmayacağını söyledi bende biraz araştıracağım bu konu hakkında.İnşallah bir şey olmaz da:/

Badems

Bazilari sorun oldugunu bazilari da kizginliktayken cok ameliyat yaptigini hicbir sey de olmadigini soyluyor. Benim veterinerim ve sordugum birkac veteriner daha bir sey olmadigini soylemisti. Hatta kedimin kizginligi bittigi gunun ertesi gunu olmustu

ruhsal

kızgınlıktayken kısırlaştırılmaz çünkü ameliyat kanamalı geçer diye biliyorum, rahim hassas olduğu için fazla kanama oluyor. 0212 521 34 00 bu numara hayvan hastanesinin sanırım, cevaplıyolar her şeyi yada çağırıyolar. ben aradığımda getirin ücretsiz muayene edelim demişlerdi

nildogcat

Benimde kedim dişi zaten belirtmeyi unutmuşum:)şöyle düzeltiyim DİŞİ KEDİLER KIZGINLIKTAYKEN NEDEN KISIRLAŞTIRILMAZ?

nildogcat

Hiçbiryerde bu konu hakkında bir şey yazmıyor.Veterinerimize güveniyorum ama insan istemeden bir şüpheye düşüyor.Ne yapacağımı şaşırdım:/

nildogcat

Teşekkürler kedim kısırlaştırıldı cuma günü:)