Kedimin Ağız Bakımı

kedicigim1054

kedimin ağız bakımı için hangi diş fırçalarını ve hangi diş macunları kullanmalıyım... ayrıca ek olarak ayrı bir şey kullanmam gerekiyor mu?

5 CEVAP

dollfacepersian

Gofretsla'ya katılmıyorum.
Hem kedinin hem de köpeğin dişleri fırçalanır. Diş bakımı çok önemli bir konu. Birçok hastalığa sebebi ağız sağlığının kötü olması olabiliyor. Sadece kuru mama ile temizlenmesi her zaman mümkün olmuyor. Bir yerde normal kuru mamaların hiç işe yaramadığını sadece özel diş temizliği için olan kuru mamaların işe yaradığını okumuştum.
Fırça olarak parmağa takılan modelleri beğenmiştim .Ben fırçalamaya başlayacaktım ama kediler için doğal diş macunu bulamadım

Gofretsla

Kedilerin dişleri fırçalanmaz öncelikle bunu bilmelisin. Beaphar'ın bisküvileri var dental ağız bakımı için işe yarıyor ucuza öneririm

ufukkk

dollfacepersian a katılıyorum trixe kullanıyor insanlar genelde. ama Türkiye de doğal macun yok ben yurtdışından sipariş verdim gümrükte takıldı. şu anda parmağa takılan bir fırçası var macunsuz her gün onunla fırçalıyorum macunlara güvenemiyorum sonuçta yutacak.

Gofretsla

Burada demek istediğim kedinin dişlerini fırçalatmasına izin vermemesi dollfacepersian çoğu kedi izin vermiyor denediğim için söylüyorum tüm kedilerime denedim ya beni ısırdılar ya da tırmaladılar cümleyi yanlış söyleyen benim kusura bakmayın:(

dollfacepersian

Gofretsla
Kusura bakacak bir şey yok ki. Size kesinlikle katılıyorum. İzlediğim programdaki profesyonel pet kuaförü bile kedilere bakım yapmaktan zor olduğu için hoşlanmıyordu. Sanırım bir şey yapmaya karar verdikten hemen yavru iken alıştırmaya başlamak gerekiyor,Sonraları alıştırmak daha zor bir hal alıyor