Lösemi Aşısı

baranertaga

Merhaba arkadaşlar. Bugün kedime kuduz aşısı yapıldı. Veterinerimiz 10 gün kadar sonra lösemi aşısı için gelin dedi. 15 gün arayla 2 doz yapılacakmış. Ama lösemi aşısı ağır diye biliyorum. Öncesinde test vs. Yaptırmak gerekli mi? Veterinerim bu konuyla ilgili birşey söylemedi. Lösemi aşısını testsiz yaptıran var mı?

8 CEVAP

berkeozdede

Benimkide Oldu. 2. Doz için 10 gün sonra lösemi yaptırıcaz. Bence karma aşı daha riskli bir aşı

Ekineroglu

Benim veterinerim bu hastalıklar cins kedilere daha yatkın diye tekirlere yapmakta bir sıkıntı görmüyor. Ben test yaptırmadım çünkü karma aşıdan önce de yaptırmadım. Hastalığı olan bir hayvana aşı yaparsan aşının ismi önemli değil ters teper. Yani @sforselin den bu kadar anladım mxkzkzkzk ( saygılar selin ablacığım) eğer kedinizin genel durumu iyiyse ve veteriner yaptırmanızı tavsiye ediyorsa bence yaptırın. Ama test yaptırmak için maddi gücünüz varsa bir zararı olmaz içiniz rahatlar

baranertaga

Kedim 6 aylık bu arada

didarkardes

lösemi aşısında test yapılması gerek diye biliyorum. yanlış biliyor da olabilirim veteriner hekime sormak daha mantıklı.

baranertaga

Testle ilgili bir şey demedi ama ben sorarım yine de teşekkür ederim

Mehmetkr

Köpeklerde gerekmiyor kedilerde gerekiyor mu bilmiyorum

golsahyildirim

Lösemi aşılarını geçen hafta tamamladık, öncesinde bir test yapılmamıştı ancak şu an bir problemimiz yok :) her aşı öncesi sıkıntılı bir durum var mı diye sorular soruyor veteriner. belki olumsuz bir durum söylenirse test yapıyor olabilirler.

baranertaga

Teşekkür ederim