Kedilerinizin Mobilyara Zarar Vermesini Nasıl Engelliyorsunuz ?

Kedim ozellikle bir koltuğumuza ne zaman yaklaşsa tırnaklarını geçirip çizmek istiyor sizce nasıl terbiye edebilirim tirmalama tahtası aldık çözüm olmadı.

5 CEVAP

Duman14

Bunu engellemek için bir çözüm yok benim kedimde yapıyor

yanik_kedi

Benim kedimde yapıtor bir tek mobilyalara da değil elbiseleri me bile kaç tane elbisemi yırttı tirmalama tahtası var ama tercih etmedi hanfendi :))

Mamyhilal

Belirli yaptığı bir yer varsa bir iki damla limon suyu damlatip gozlemleyin ise yarayabilir

Tırmalarken alıp tırmalama tahtasına goturun ve orayı tırmalamasını saglayın ben o şekilde vazgecirdim hangı odadaysanız yanınıza alın tırmalama tahtasını umarım sizin kedinizdede işe yarar

pamuk18pamuk

Ben yaptığı zaman hayır diye sertçe söylüyorum o an için vazgeçiyor ama sonra yine yapıyor tabi ama gittikçe alışıyor yapmaması gereken şeyler yaptığında hemen anlıyor artık kızmadan