Kedinizi Tasmayla Dışarda Gezdiriyor Musunuz?

tnsone

kedime tasma takıyorum ayaklarına ayakkabı giydiriyorum ancak dışarıya çıkmamız hep sorunlu bunu nasıl yenebiliriz?

23 CEVAP

Patim34

Hayır tabiki de böyle bişiye neden herkes duralım ev kedilerinin dışarıda ne işi var ki sokaklar hastalık kaynıyor ben tercih etmiyorum ama son karar sizin

Patim34

Bilmiyorum valla ben tasma yerine puset tercih ederim sonuçta veteriner devamlı gidilen bir yer yolda hastalanması pek de anormal değil açıkçası

Mamyhilal

Dışarda yasayan onlarca canlıyı düşünürsek eğer sacmaliktan başka bir şey değil keske herkez biraz da olsa yapsa benim gibi ve bu tepki nedir

Patim34

Tamam ama sonuçta sokakta yaşayan canlar sokak hayatına alışkın bence ev kedileri daha hassas size karşı bi tepki değil bu alınmayın lütfen ben fikrimi söyledim iyi akşamlar

Patim34

Kedi halinden mumnunsa ve bu hoşuna gidiyorsa bişiy diyemem tabiki tercih meselesi

Mamyhilal

Benim tercihim değil onun tercihi :)

yanik_kedi

Video da gayet memnun görünüyor çok şirin bişiy ömrü uzun olsun:)

fatmatina

Ben gezdirmeyi çok istiyordum ama aşıları bitene kadar havalar soğumuştu o yüzden de hiç çıkmadık havalar güzelleşmeye başlayınca göğüs tasması ile çok abartılmayacak yani sürekli dışarıyı istemeyecek kadar çıkartırdım diyordum hatta dün bu düşüncemi veterinerimize söyledim ve o tavsiye etmediğini söyledi ev kedisi evde kalmalı bence dışarıyı hiç bilmeyen bir kedi dışarıyı istemez zaten bilmiyordur çünkü ama siz çıkarırsanız belki de hiç gelmek istemeyecek dedi ha korunaklı bir yer varsa başka kedi ve köpeklerin girmediği bir bahçe mesela o zaman olabilir haftada bir veya iki kere çıkartabilirsiniz göğüs tasma ve Künyesi ile demişti sebebini sorunca da hastalık kapabilir dedi toksoplazma testi negatif olduğu halde hasta bir kedinin veya köpeğin gezdiği kısımlarda gezmesi tehlikeli olur ve hasta olabilir toksoplazma bulaşabilir ve bunu anlamanız da pek mümkün olmaz dedi sonuçta orada bulunan kedi ve köpeklerin hasta olup olmadığını bilmiyoruz riskli dedi o yüzden bu konu ben de askıda şu an isterseniz yine bir sorun veterinerinize hepsinin görüşü farklı.ve severek çıkması da önemli tabi.