Kedinizi Tasmayla Dışarda Gezdiriyor Musunuz?

tnsone

kedime tasma takıyorum ayaklarına ayakkabı giydiriyorum ancak dışarıya çıkmamız hep sorunlu bunu nasıl yenebiliriz?

23 CEVAP

yanik_kedi

Niye sokağa çıkarıyorsunuz ki...sokaklar hastalık dolu ve soğuk bence istese bile çıkarmayın bu köpek değil ki yürüyüş yapsın bu yizden

Duman14

Mamyhilal videonuzu izledim başka bir video açtım sonra kedinizi nasıl sahiplendiğinizle ilgili kedinize kıyafet giydirmişsiniz bence giydirmemelisiniz zaten kendilerini yalıyorlar :)

yanik_kedi

Tamam ama sonuçta sahiplendiğimiz canlarin aşılarını yaptırıyoruz sicak eve koyuyoruz kısacası ev kedisi oluyorlar...bir kedi eğer dışarı çıkmak istiyorsa ya kızgınlıktadır yada meraklıdır :)) ama alışık olmayan kediler havalar soğuk olduğu için hasta olabilir ve genellikle köpekler gezer ama siz riski göze alıyorum derseniz karışmam şahsen ben tercih etmiyorum ve yanlış buluyorum...

Gofretsla

Hiçbir zaman çıkarmayın istemezse niye zorluyordu uz?!!

yanik_kedi

Bu yüzden ben göğüs tasmasini sevmiyorum :(

Mamyhilal

İlla köpekler tasmayla gezdirilir diye bir kural mi var ? Bundan rahatsızlık duymuyorsa hic sıkıntı olmaz tavsan bile tasmayla gezdirilebiliyor hic bir canliyi eve hapsetmeye hakkımız oldugunu düşünmüyorum (dışarıya çıkmak isteyen canlar için )

Queeninannesi

Hemen bi yargılama çabasındasınız arkadaşlar! Soruya cevap verin sadece. Ben bi kere denedim tasmayla çıkarmayı ama sadece tasmayı tuttum hiç çekmedim zaten çok korktu yürümedi hiç hep kokladı yere pustu zaten kediler özgür ruhlu oldukları için tasmayla gezdirmek istesenizde kendi istediğini yapıcaktır :)

Mamyhilal

Baya olay oldu ama videonun başlığında veteriner dönüşü yazıyor zaten ki eve çok yakin ve kısa mesafe yürüdü sadece hemen hastalanıp ölecek degil !!!!

Mamyhilal

Ayrıca 4 gün boyunca goturdum üst üste sadece bir günü tasmayla çıkardım bu kadar on yargili olmayın soruyla ilgili cevaplar yazsanız daha yararlı olacak beni sorgulamak yerine ...

Queeninannesi

Videoyu izledim kedicik halinden pek memnun görünüyor keşke benimki de öyle olsa :) insanlar sadece yargılar siz bildiğinizi yapın yavrunuz mutluysa sorun yok :)

Gofretsla

Mamyhilal
Yeni video istiyoruz!:)

Mamyhilal

Bence her kedi sokağı da bilmeli yarin birgün Allah korusun size birşey olsa kimse ilgilenmeye sokağa gittiğinde yabanciliycak ve bilmicek bi nebzede olsa bütün kediler sadece evi değil sokağında bilmesi gerekiyor ve ben öyle yapıyorum yinede sizin fikrimiz tabi iyi aksamlar

Duman14

Benim kedimin boynuna dışarı tasması büyük olduğu için çıkaramıyorum zaten havalar soğuk çıkarmak gibi bir derdim de yok bence sizde şu havalarda çıkarmayın

Mamyhilal

Alışmamışsa şuanda hic alistiramazsiniz .. Bende cikartiyorum tedirginlikleri hala oluyor ama kimse olmazsa sokakta rahat yuruyebiliyor videosu da var bakabilirsiniz :) : https://www.youtube.com/watch?v=fXOWdFEimNE

Mamyhilal

Duman14 sürekli üstünde durmuyor ki arada sırada giydiriyorum zaten çok fazla tüylü olduğu için rahatsız olduğunu düşünebiliyorum :) yinede tesekkur ederimm