Sokakta Bulduğum Kedi

sokakta soğukta üşümüş yavru bir kedi buldum çok titriyor hasta sanırım pazartesi günü bir veterinere götürecem ama şuan ne yapmam gerek ne yemek vermem gerek yardımcı olur musunuz 2 aylık falan diye düşünüyorum

4 CEVAP

yanik_kedi

Yanına sıcak su torbası koyun mutlaka sıcakta tutun mama varsa mama olabilir su koyun ve sevgi gösterir kim bilir neler çekti sokaklarda yavrum...yarın da acil veterinere götürün bu arada sizlerden Allah razı olsun

Duman14

Benim arkadaşım 3 günlükken sokakta bulmuştu aynı bahsettiğim şeyleri yapmıştı anlatıyorum İlk önce ılık suyla yıkamalısınız soğuk su olmaması gerek daha çok üşütür kafasını yıkamayın gözlerine falan gelmesin ve kulağına kaçmamasına özen gösterin sırtını ve ayaklarını yıkayın sonra kurutun iyice daha fazla hasta olmasın sonra evde kedi mamanız varsa verin yoksa et suyu, et, haşlanmış yumurta verebilirsiniz baharatlı bir şey yedirmeyin bol bol su içirin kaloriferin yanında bir yatak yapın sıcak olmasına özen gösterin veterinere götürecekmişsiniz zaten bu süre zarfında iyi bakın yeter yıkanması daha çok üşütmesine neden olabilir bu yüzden hep sıcak tutun yıkayın dememin sebebi sokaktaki kiri mikrobu her şeyi getirmiştir hem ona hem size bir nebzede olsa azalması için yıkayın derim birde biraz su ekleyip süt verebilirsiniz süt vermeyin diyenler var fakat böyle bir durumda evde verebileceğiniz şeyler az ise vermekte sakınca yoktur diye düşünüyorum benim arkadaşım bunları yapmıştı

Gofretsla

İstanbuldasiniz veteriner bulabilirsiniz açık
Sıcak su torbası hiç eksik olmasın kedilere yaralı sebzeleri püre haline getirip yedirin bezelye, havuç, patates ve brokoli sakın çiğ vermeyin haşlayın umarım iyileşir:(

Duman14

Bu arada yumurtanın sadece sarısını verin yaparsanız